Ми не вправі перервати творчий та освітній процес: Карандєєв про бронювання діячів культури

Читать на русском

В Мінкульті переконані, що держава має забезпечити безперебійну роботу галузі культури та медіа під час війни

Читать на русском
Мобілізація, Мінкульт
В Мінкульті наполягають про недопустимість мобілізації працівників культури та медіа

В Мінкульті переконані, що держава має забезпечити безперебійну роботу галузі культури та медіа під час війни

За поданням Міністерства культури та інформаційної політики, близько 2000 працівників культури та медіа отримали бронь від мобілізації. Тимчасово виконуючий обов'язки міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв 16 квітня пояснив важливість броні від мобілізації для працівників та діячів культури.

За словами Ростислава Карандєєва, відомство не має права переривати творчий процес, крім того, дехто з заброньованих працівників вже перебувають на фронті.

Раніше Карандєєв наголошував, що "обов'язок влади - забезпечити хоча б мінімальну спроможність функціонування кожного закладу культури, який не припинив свою діяльність навіть під час війни". Важливу інформацію для суспільства можуть донести не лише юні чи літні люди, а й фахівці призовного віку.

"Сьогодні тема бронювання дуже емоційна, особливо для родин, де є загиблі, хто воює на фронті. Для них навіть саме слово, що хтось уникає мобілізації, є складним для сприйняття. Лозунг "все для фронту – все для перемоги" дуже актуальний. Але те, задля чого ми воюємо – теж важливо. Скажімо, донести суспільству важливу інформацію можуть не лише юні або зовсім старші люди, іноді це роблять і фахівці призовного віку. Бо вони більш мобільні, професійні, сучасні, модернові. Тому якась частина їх повинна працювати, щоб забезпечити сталість і стійкість наших цивільних процесів", – сказав т.в.о міністра.

Він зазначив, що бронювання поширюється не на всіх співробітників, а тільки на 50% від загальної кількості військовозобов'язаних у кожній організації.

Бронь від мобілізації для працівників українських цирків та ЗМІ

Нагадаємо, деякі цирки України отримали статус критично важливого підприємства, установи, організації для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Статус критично важливого підприємства дозволяє йому бронювати військовозобов'язаних співробітників. 

Працівникам телемарафону теж зберегли бронювання від мобілізації. Телеканали, які беруть участь у телемарафоні, мають підтверджений Мінкультом статус критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. При цьому За час вторгнення держава виділила на виробництво марафону вже 1,12 млрд грн. У 2024 році українські платники податків заплатять за трансляцію Єдиного телемарафону півмільярда гривень.

Як повідомлялося, у Мінкульті пояснили, чому працівники цирків і каналів телемарафону заброньовані від мобілізації. У відомстві зазначили, що українська культура сьогодні відіграє ключову роль у протистоянні російській агресії. Тому хейт навколо теми бронювання працівників сфери культури та медіа – це неповага до людей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.