Хорватія здолала Данію і очолила групу А1: результати матчів Ліги націй

Сергій Турчак

Поєдинки пройшли у п’яти групах

У Лізі націй розпочались матчі п’ятого туру. Збірна Данії в разі перемоги над Хорватією могла достроково забезпечити собі перше місце у групі. Хорвати мали свої плани на гру, перемогли і вийшли у лідери.

У четвер, 22 вересня, поновились матчі розіграшу Ліги націй сезону 2022/23. Поєдинки відбулись у Лігах А, С та D.

Група A1

У матчі лідерів групи А1 зійшлись збірні Данії та Хорватії. Перший тайм пройшов без забитих м’ячів. А на 4-й хвилині другої половини матчу Соса вивів збірну Хорватії вперед. Еріксен на 77-й хвилині рахунок зрівняв, але вже через дві хвилини Маєр повернув лідерство хорватській збірній.

Збірна Франції приймала Австрію. Перед поєдинком французи посідали останнє місце у групі і в разі поразки ризикували вилетіти з елітного дивізіону. Збірна Франції перемогла, а з подробицями матчу можна ознайомитись тут.

Результат матчів групи А1:

• Хорватія — Данія 2:1 (Соса, 49, Маєр, 79 – Еріксен, 77);
  • Франція — Австрія 2:0 (Мбаппе, 56, Жиру, 65).

Група A4

Збірна Польщі грала з лідером групи збірною Нідерландів. На 14-й хвилині Гакпо вивів команду гостей вперед. У другому таймі Бергвейн закріпив перевагу збірної Нідерландів.

У поєдинку збірних Бельгії та Уельсу господарі відкрили рахунок на 11-й хвилині. Взяття воріт збірної Уельсу у свій актив записав Де Брюйне. На 38-й хвилині Де Брюйне віддав гольову передачу, а Бачуай відправив у ворота збірної Уельсу другий м’яч. На 50-й хвилині Мур скоротив різницю в рахунку.

Результати матчів групи А4:

• Польща — Нідерланди 0:2 (Гакпо, 14, Бергвейн, 60);
  • Бельгія — Уельс 2:1 (Де Брюйне, 11, Бачуай, 38 – Мур, 50).

Група С1

• Литва — Фарерські острови 1:1 (Слівка, 44 - Андреасен, 22);
  • Туреччина — Люксембург 3:3 (Ундер, 16, Шано, 39 (автогол), Юксек, 87 - Де Граса, 9, Сінані, 37, Родрігеш, 69).

Група С3

• Казахстан — Білорусь 2:1 (Габишев, 29, Зайнутдінов, 79 – Савицький, 45+3);
  • Словаччина — Азербайджан 1:2 (Їрка, 90+3 - Дадашов, 44, Хагверді, 90+5).

Група D1

• Латвія — Молдова 1:2 (Ікауньєкс, 55 - Ревенко, 26, Ніколаеску, 45);
  • Ліхтенштейн — Андорра 0:2 (Рисас Убах, 4, Сервос, 81).

Ліга Націй УЄФА

Міжнародний футбольний турнір проводиться серед європейських футбольних збірних раз на два роки. Команди розділені на чотири Ліги. Найсильніші європейські збірні виступають у Лізі А, найслабші – у Лізі D. Переможці груп з Ліги А виходять до фінального турніру, де і визначають переможця. В попередніх розіграшах Ліги націй перемагали збірні Португалії (2018-19) та Франції (2020-21).

Матчі п’ятого туру Ліги націй продовжаться 23 вересня. Інформатор стежитиме за перебігом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор розповідав про перемогу «Будівельника» у матчі кваліфікації баскетбольної Ліги чемпіонів. Також ми повідомляли про перехід у київське «Динамо» нідерландського півзахисника.