Головна подія національного кіно стартувала чорним хідником та показом пригодницько-історичного екшну

Ксенія Куприненко

На Буковині відбулось відкриття Одеського міжнародного кінофестивалю.

В Чернівцях 19 серпня стартувала головна подія національного кіно - Одеський міжнародний кінофестиваль - відкриття 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Через повномасштабну війну основну частину події перенесли з Одеси до невеликого міста на Буковині. Традиційно в рамках фестивалю відбувся урочистий хідник, але цього року не червоний, а чорний. Як відзначили організатори, саме чорний хідник у поєднанні з червоною афішею символізують “прапор протистояння”. 

Головною частиною відкриття заходу став показ пригодницько-історичного екшну “Довбуш” режисера та автора Олеся Саніна.

Також в рамках відкриття відбувся прес-брифінг організаторів та партнерів кінофестивалю: генеральної директорки Одеського міжнародного кінофестивалю Анни Мачух, голови Державного агентства України з питань кіно Марини Кудерчук,директорки Культурно-мистецького центру імені Івана Миколайчука Тетяни Дяченко, програмного консультанта Одеського міжнародного кінофестивалю Аліка Шпилюка та міського голови Чернівців Романа Клічука.

Окрім того, відбулось погашення марки на честь проведення 14-го кінофестивалю.

Програма кінофестивалю

Нагадаймо, до Національної конкурсної програми увійшли 10 повнометражних фільмів. Міжнародна європейська конкурсна програма складається з 7 повнометражних фільмів.

Відзначимо, торік через повномасштабне вторгнення росії фестиваль провели за кордоном, цьогоріч він повернувся в Україну. 14-й Одеський міжнародний кінофестиваль проходитиме майже одночасно в Чернівцях і в Одесі, а також з 28 по 31 серпня Гдиня (Польща). Зокрема, в Чернівцях буде основна частина, а саме - конкурсні програми, індустрійна секція та Літня кіношкола. А в Одесі ми підготували дві спеціальні програми: “Найкращі європейські фільми”, яка складається із 40 стрічок, відмічених на різних фестивалях, та програма “Зроблено в Одесі”, до якої увійшло шість фільмів, створених в Одесі або командами з міста. Власне в Одесі покази вже тривають.

Призовий фонд

  • Найкращий ігровий повнометражний фільм отримає 50 тисяч гривень від офіційного партнера кінофестивалю — Ukrainian Producers Hub;
  • Найкращий документальний фільм — 50 тисяч гривень від Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова;
  • Association Talented U надасть майже 27 тисяч гривень найкращому документальному фільму у сфері захисту прав.

Ідея слогану виникла під час підготовки до Одеського міжнародного кінофестивалю у 2021 році. Тоді ОМКФ був приурочений до 30-річчя Незалежності України, і ми зрозуміли, що цей слоган якнайкраще відображає концепцію нашого фестивалю. Безліч українських кінематографістів здобули міжнародну славу, серед них Дзиґа Вертов, Сергій Параджанов, Олександр Довженко, Кіра Муратова та багато інших. І зараз наші режисери продовжують цю традицію, презентуючи свої роботи на міжнародних кінофестивалях і отримуючи нагороди. Важливо розуміти, що культура — це код нації, саме тому ми впевнені, що кіно — у нашій ДНК, - наголосила директорка Одеського кінофестивалю Анна Мачух.

А раніше ми повідомляли: Директорка Одеського кінофестивалю Анна Мачух: Ми повинні продовжувати жити, адже саме цього нас хоче позбавити ворог.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут.

No ad for you