Фальстарт: навіщо Офіс президента розпочав передвиборчу кампанію Разумкова

Оксана Цибуля

Аваков, Кличко, Яценюк: хто з Разумковим?.. Арсен Аваков майже одразу спростував чутки про союз

У медіапросторі не вщухають пристрасті щодо Дмитра Разумкова. Поголос поєднує ексспікера Ради то з колишнім міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, то – з чинним мером столиці Віталієм Кличком. Дехто з політичних експертів вважає джерелом цих чуток – Офіс на Банковій.

Інформатор розбирався, навіщо Офіс президента так рано розпочав передвиборчу кампанію Дмитра Олександровича? І з ким усе ж таки об'єднається Разумков, але не у МФО, а за реальними політичними мотивами і для успіху на виборах (коли б вони не трапилися)?

Разумков – Аваков 

Нещодавній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков практично відразу спростував чутки про те, що нібито збирається створити спільну партію з ексспікером Верховної Ради Дмитром Разумковим.

Про це Арсен Борисович повідомив у своєму Telegram-каналі.

«Кажуть, що інформацію (про створення спільної з Розумковим партії – Ред.) підтвердили кілька нардепів зі «Слуги народу». Відповідаю всім, хто цим цікавиться та всім, хто свідомо чи мимоволі стали учасниками провокацій від Офісу президента. Ні, неправда. Але! Мені відомо, що після сильного переляку в Офісі президента відбулася робоча нарада. На чолі з Єрмаком, Подоляками та іншими людьми. Було ухвалено рішення контратакувати ЗМІ такого роду фейками. Я не збираюся робити жодного спільного політичного проєкту із Дмитром Разумковим. Ані я, ані Арсеній Яценюк. Проте хочу побажати Дмитру Олександровичу удачі на благо України, так само як і Володимиру Гройсману, так само як і Смешка, Юлії Тимошенко, Ляшко, Кличко та всім іншим, хто готовий професійно діяти на благо України. Професійно, а не імітаційно», – сказав Арсен Аваков.

Однозначної відповіді на запитання: «Навіщо Офіс президента власноруч підігріває інтерес до персони Дмитра Разумкова» – немає. На думку політтехнолога Ігоря Павленка, можливо, таким чином Банкова промацує, у якому політичному напрямку рухається Дмитро Олександрович: вкинули фейк – отримали відповідь.

Нагадаємо, відразу після зняття Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради політолог Віталій Кулик у коментарі Інформатору дав оцінку перспективам ексспікера парламенту як самостійного політика.

«Перспективи Дмитра досить туманні. Як на мене, він не виявив яскравої харизми. Він не має особистого рейтингу», – говорив Інформатору Кулик.

Тоді ж політолог припустив, що найлогічніше Дмитру Разумкову було б поєднатися з кимось.

«Наприклад, Разумков-Аваков-Кличко. Або Разумков – Кличко. Ось щось таке збудувати. І в Разумкова достатньо буде ресурсу, щоби стати повноцінним партнером цих двох політиків. Ось тоді можна буде говорити про його політичні перспективи», – підсумував Віталій Кулик.

Із союзництвом Разумкова і Авакова нині дедалі більш-менш зрозуміло. Такий варіант поки що не розглядається. А ось чинний мер Києва Віталій Кличко не такий категоричний.

Разумков – Кличко

Тепер розглянемо другий варіант, запропонований Віталієм Куликом і який активно підтримує медійники – можливого об'єднання двох політиків. І саме політичного, а не міжфракційного.

В інтерв'ю із Дмитром Гордоном міський голова Києва вельми розпливчасто відповів на питання щодо можливого об'єднання із Дмитром Разумковим.

«Якщо буде можливість такого союзу і це йтиме в плюс… Я думаю, що… На цю тему я ще не говорив. Я не виключаю!», – повідомив Віталій Кличко.

Звичайно, відповідь дана у фірмовому стилі мера столиці: нехай і не зовсім конкретно, зате зрозуміло – може бути. Ну, а може й не бути.

Як пояснив у коментарі Інформатору політичний технолог Ігор Павленко, політичний розклад до моменту проведення чергових чи навіть позачергових президентських та парламентських виборів може неодноразово змінитись.

«Зараз є всі формальні та неформальні можливості для інтенсивної кампанії. Вона ведеться. Чи не зарано? Чи не втомиться виборець від Разумкова за наступні два з половиною роки? Думаю що ні. Усе залежить від інтенсивності інформаційних повідомлень. Людей можна «дістати» нав'язливою рекламою, але зазвичай, якщо реклама втомлива, її просто перестають помічати. На сьогодні, незважаючи на всі пересуди політологів, впізнаваність Разумкова досить низька, і щоби її підняти потрібна цілеспрямована, системна інформаційна кампанія. Це розуміють спонсори політика, і він сам, як колишній політтехнолог», – поділився своїми роздумами політтехнолог Ігор Павленко.

У просуванні особистого бренду Разумкова, як політика хоч-не-хоч допомагають Дмитру Олександровичу і його теперішні опоненти з Банкової. Вкидання та фейки, з якою б метою вони не поширювалися, лише підігрівають у широкої публіки інтерес до персони колишнього спікера.

Разумков – Разумков 

Зовсім не виключено, що з такими опонентами впізнаваність Дмитра Разумкова незабаром ще підвищиться серед виборців. Нагадаємо, що центр Разумкова вже включив Дмитра Олександровича до опитування щодо того, за кого проголосували б громадяни, якби президентські вибори відбулися найближчої неділі. Серед тих, хто готовий голосувати та визначився з вибором, 9% готові підтримати Разумкова. Це не мало. Ні, це не дуже багато, але й не мало.

Тому, як пояснює політтехнолог Павленко, тепер ексспікерові нічого не залишається – треба продовжувати ходити на ефіри, поки звуть. Проте, водночас політтехнолог нагадав інші приклади довгих і стомлюючих передвиборних кампаній.

«Що стосується кейса Саакашвілі, партія якого в Україні так і не стала реально популярною та впливовою політичною силою, то справді багато хто вважає, що Саакашвілі зі своїми «Антикорупційними форумами» зарано розпочав кампанію й за два роки він втомив своїх прихильників. Але його ситуація відрізняється від ситуації із Дмитром Разумковим, бо на Саакашвілі в постмайданній Україні покладали особливі сподівання. Розумкову треба лише нагадувати про себе», – резюмував Павленко.

А нагадування поки що мають регулярний характер. То Дмитра Олександровича ненароком згадають політики-«важковаговики» типу Арсена Авакова. То в ефір найпопулярнішого телеканалу покличуть – як експерта з усіх питань. А тут і пленарний тиждень не за горами. Вже 16 листопада нинішній речник із трибуни, за ідеєю, знову вголос згадає Разумкова, оголошуючи про створення міжфракційного об'єднання.

Раніше Інформатор розповідав про швидкі кадрові рішення парламенту щодо ротації в Кабінеті міністрів.

Також розповідали про те, як працювала Рада у жовтні та чому «Батьківщина» раптом голосує «за».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you