Екстрене постачання електроенергії з трьох країн та відключення світла у двох областях України - Міненерго про ситуацію в енергосистемі 22 квітня

Читать на русском

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 7 858 МВт-год

Читать на русском
Міненерго
Міненерго про ситуацію в енергосистемі України станом на 22 квітня

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 7 858 МВт-год

У Харківській області та Кривому Розі (Дніпропетровщина) через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі застосовуються графіки відключень світла. Також на запит України здійснюється екстрене постачання електроенергії з Польщі, Словаччини та Румунії. Про це 22 квітня повідомили у Міненерго.

Вказується, що 21 квітня ворог обстріляв одну з шахт на Донеччині. Поранення отримали троє працівників. Повторний обстріл підприємства стався вночі. Пошкоджено будівлі.

"Минулої доби у вечірні години Україна отримувала аварійну допомогу з Польщі, Словаччини та Румунії. Сумарний обсяг постачання склав менше відсотка від добового обсягу споживання. Також на запит українського оператора системи передачі здійснюється екстрене постачання електроенергії і поточної доби. Сумарний обсяг залученої електроенергії прогнозується до 2% від прогнозованого обсягу добового споживання", - заявили у Міненерго. 

В Одеській області вчора, 21 квітня, через технологічне порушення короткостроково вимикалось обладнання на високовольтній підстанції, знеструмлювалися побутові споживачі. На Івано-Франківщині через технічне порушення короткостроково вимикалась високовольтна підстанція. У результаті знеструмлювалися побутові споживачі та один юридичний споживач. У Сумській області через падіння дерева пошкоджено високовольтну повітряну лінію, вимикались побутові споживачі. Лінію включено в роботу.

На Донеччині через сильний вітер відключилась повітряна лінія, знеструмилися побутові споживачі та дві шахти (під землею працювало 25 людей). Працівники вийшли на поверхню. Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 15,43 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 7 858 МВт-год. Експорту не передбачається.

Про будівництво захисних споруд на енергооб’єктах України

Будівництво захисних споруд на енергооб’єктах України себе виправдало. Без фізичного захисту ступінь руйнувань міг би бути у два-три рази більшим. Тому роботи зі створення необхідних споруд продовжуються і зараз, щоб забезпечити максимальну стійкість енергомережі. Про це в інтерв’ю виданню «Апостроф» розповів радник прем’єр-міністра України та член наглядової ради «Укренерго» Юрій Бойко.

Водночас він зауважив, що під час останніх масованих обстрілів ворог більше зосередився на атаках по електростанціях, а не системі передачі енергії. Але машинний зал великої електростанції неможливо захистити укріпленнями, оскільки він має занадто великі розміри: до 200 метрів в довжину і до 20 метрів у висоту. Над такою спорудою неможливо побудувати бетонний саркофаг.

«Після виведення з ладу значної кількості електростанцій ми потрапили в ситуацію, коли система передачі зберегла здатність постачати енергію споживачам, а натомість виник дефіцит потужності в системі. Тобто спроможність мережі доставляти електрику споживачам є, але недостатньо самої енергії, щоб повністю покрити попит», - пояснив Бойко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.