Дзюдоїст Яків Хаммо став третім на турнірі серії «Мастерс»

Сергій Турчак

Це друга медаль для України.

Слідом за Дариною Білодід бронзу на турнірі в Катарі завоював Яків Хамм. Дзюдоїст виступав в найважчій ваговій категорії (+ 100 кг).

Про успіх українського спортсмена повідомляє Інформатор .

У середу, 13 січня, в місті Доха (Катар) на татамі спортивного центру "Lusail Multipurpose Sports Arena" завершився турнір серії "Мастерс" з дзюдо. Участь в змаганнях брали 399 спортсменів з 69-ти країн.

У категорії понад 100 кілограм Україну представляв 26-річний дзюдоїст Яків Хамм. У вазі понад 100 кілограмів виступав 31 спортсмен. Українець потрапив групу А, і в першому поєдинку іппоном здобув перемогу над словенцем Віто Драгічем. Достроково завершився і другий поєдинок Хаммо на турнірі. На цей раз українцеві програв представник країни-батьківщини дзюдо, японець Хісайосі Харасава. У сутичці за вихід до півфіналу перед натиском українця не встояв бразилець Девід Моура.

У півфіналі турніру Хаммо зустрівся з дворазовим олімпійським чемпіоном (1012, 2016), найтитулованішим спортсменом в історії чемпіонатів світу з дзюдо, представником Франції Тедді Рінером. В середині поєдинку француз отримав оцінку «вадза-арі» і на досвіді завершив зустріч перемогою.

У поєдинку за «бронзу» український дзюдоїст зустрівся з Темуром Рахімовим з Таджикистану. На другій хвилині Хаммо отримав оцінку «вадза-арі», і намагався утриманням здобути чисту перемогу, але супернику вдалося вирватися. За три секунди до кінця сутички Рахімов отримав третє попередження і достроково програв бронзовий фінал, а Хаммо відсвяткував заслужену перемогу.

Другим бронзовим призером став Хенк Грол з Нідерландів, який переміг Тамерлана Бешаева з Росії. А переможцем турніру в катарі став француз Тедді Рінер. У фінальній сутичці він виявився сильнішим за росіянина Інала Тасоєва.

Примітно, що бронзові медалі українські спортсмени завоювали в найлегшій (Дарія Білодід, до 48 кілограм) і найважчій категоріях (Яків Хаммо, понад 100 кілограм). Про виступ Білодід на турнірі можна прочитати тут.

Раніше ми повідомляли про те, що Кріштіану Роналду став найкращим бомбардиром в історії, про матчі баскетбольної Суперліги і про поєдинки Української хокейної ліги .