Анексійсні плани Кремля: нащо сподівається путін - Інститут вивчення війни

Читать на русском

Росія хоче провести фіктивні референдуми, щоб незаконно анексувати всі окуповані росією частини України.

Читать на русском
Анексійсні плани Кремля: нащо сподівається путін - Інститут вивчення війни

Росія хоче провести фіктивні референдуми, щоб незаконно анексувати всі окуповані росією частини України.

Призначені Росією окупаційні голови Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей визначилися з датою для проведення «референдуму» щодо приєднання до Росії. Голосування планують провести 23-27 вересня. Незаконна анексія Путіним окупованої території України розширить внутрішнє юридичне визначення «російської» території згідно з російським законодавством, дозволяючи російським військовим законно та відкрито відправляти військовозобов’язаних, які вже перебувають у російській армії, для боротьби на сході та півдні України. 

 За оцінкою Інституту вивчення війни, анексійні плани Кремля націлені насамперед на росіян. Ймовірно, таким чином, путін сподівається, покращити можливості формування російських військ, закликаючи росіян добровільно піти на війну, щоб «захистити» нещодавно заявлені території Росії. 

 "Путін і його радники, очевидно, зрозуміли, що нинішніх російських сил недостатньо, щоб завоювати Україну, і що зусилля зі швидкого створення великих сил шляхом добровільної мобілізації досягають кульмінації, не відповідаючи потребам російської армії. Таким чином, Путін, ймовірно, створює правові та інформаційні умови для покращення формування російської армії, не вдаючись до розширеного призову, змінюючи баланс батога й пряника, який Кремль використовує для стимулювання добровільного призову", - йдеться в повідомленні. 

Ще одна з версій проведення референдумів на неповністю окупованих територіях, може свідчити про те, що путін    звернеться до російського етнонаціоналізму та захисту нібито «російських народів» і претендувати на російську землю, щоб створити додаткові сили добровольців. 

Нині путлерівська армія буквально "тріщить по швах".  Премії та пільги російським новобранцям, за даними ISW, Кремль дозволити собі не може. Тому референдум за планами путіна міг би підняти бойових дух його "другої армії світу". А от аби не ризикувати втратити останніх своїх воїнів, що продовжують воювати в Україні чи ухилятися від призову в росії грозиться про нові суворіші покарання. 

Це підтверджує новий закон Кремля, який в Держдумі ухвалили в обхід звичайних парламентських процедур. Цей закон кодифікує різко посилені покарання за дезертирство, відмову від призову та непокору. Він також передбачає кримінальну відповідальність за добровільну здачу та робить здачу злочином, який карається десятьма роками в'язниці. 

Натомість цим законом не передбачена ні повномасштабна мобілізація, ні ширший призов, а також нічого не вказано й про будь-які підготовчі заходи до таких заходів. Попри те, ISW не знайшло жодних доказів того, що Кремль має намір найближчим часом змінити свою практику призову. Кремль, ймовірно, продовжить формування збройних сил рф шляхом добровільної самомобілізації.  

Оцінка наступальної кампанії від Інституту вивчення війни, 20 вересня
Оцінка наступальної кампанії від Інституту вивчення війни, 20 вересня

Окремо, російська Держдума прийняла нові стимули для іноземних громадян. Їм пропонують отримати громадянство росії, якщо вони зголосяться воювати в російській армії. А поки через недобір, вагнерівці продовжують вербувати російських в'язнів, а керівництво рф продовжує відправляти в Україну на забій солдатів - строковиків, що є прямим порушенням російського законодавства. Саме тому питання про анексію й постало так спішно. Це юридична лазівка, яка дозволить відкрито залучати призовників до бойових дій.

путінські призначенці на окупаційних територіях Херсонської та Запорізької областей вже оголосили про формування «добровольчих» загонів для боротьби на боці російських військових проти України. Російські сили, ймовірно, сподіваються змусити принаймні деяких українських чоловіків на окупованих територіях воювати в російських підрозділах. 

Такі війська, на думку Інституту, будуть недисциплінованими і навряд чи суттєво збільшать бойову міць Росії.

"Путін, ймовірно, сподівається, що збільшення самомобілізації та придушення російських сил, які не бажають цього, дозволять йому взяти решту Донецька та захистити окуповані Росією частини Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Він помиляється. Путін не має ані часу, ані ресурсів, необхідних для створення ефективної бойової сили. Але Путін, швидше за все, почекає, щоб побачити, чи увінчаються успіхом ці зусилля, перш ніж або піти на подальшу ескалацію", - пишуть в Інституті. 

Російські чиновники явно панікують з приводу українських просувань. Відтак, заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв, вдався до залякувань про ядерну зброю, зазначивши, що посягання на території росії він вважає - злочином, а вченням за цей "злочин" можуть бути всі засоби самозахисту. А це значить, що референдуми на думку путіна, можуть стати стримувальним фактором для українських військових. 

Нагадаємо, західні лідери відреагували на повідомлення про наближення референдумів новими заявами про відданість відновленню українського суверенітету над окупованою українською територією. А Зеленський заявив, що попри "шум з росії" ці фіктивні референдуми позиції України не змінять. Раніше Інформатор писав, як псевдореферендум може вплинути на перебіг бойових дій в Україні. 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.