4 березня — Всесвітній день проти сексуальної експлуатації: цей день в історії

Читать на русском

Сексуальна експлуатація може спіткати як чоловіків, так і жінок, хлопців та дівчат – у будь-якому віці

Читать на русском
4 березня — Всесвітній день проти сексуальної експлуатації: цей день в історії
Ілюстративне фото

Сексуальна експлуатація може спіткати як чоловіків, так і жінок, хлопців та дівчат – у будь-якому віці

4 березня 2023 року – субота – сьогодні відзначають Всесвітній день проти сексуальної експлуатації. За деякими даними від неї страждає щонайменше 3 мільйони дітей. Однак це може спіткати не лише дітей. За даними Міжнародної організації праці, приблизно мільйон людей на рік стають жертвами торгівлі у сексуальних цілях. Детальніше про цей день, про події що сталися в історії – читайте в нашому матеріалі.

Сексуальна експлуатація – будь-які фактичні або спроба сексуальних дій, здійснених примусово або в нерівних або примусових умовах.

Близько 3 мільйонів дітей страждають від сексуальної експлуатації, а також велика кількість жінок займаються проституцією і потрапляють у сексуальне рабство. 

Відповідно до стандартів поведінки ООН, співробітники УВКБ ООН та партнери НДО не повинні:

  • Мати сексуальні контакти з будь-ким в обмін на гроші, роботу, пільговий режим, товари чи послуги. 
  • Мати сексуальні контакти з будь-якою дитиною віком до 18 років.
  • Вступати в будь-яку іншу форму сексуально принизливої або експлуататорської поведінки.

Види та ознаки сексуальної експлуатації:

  • примус до сексуальних послуг в обмін на гуманітарну допомогу, гроші, навчання, роботу, товари чи послуги;
  • вимоги здійснювати дії сексуального характеру в обмін на безплатне проживання;
  • використання у проституції, порнографії, стриптизі чи вебкамер (спілкуванні еротичного характеру за допомогою відеочату);
  • дії сексуального характеру без усвідомленої згоди або згоди отриманої під тиском;
  • вимоги надіслати фото або відео сексуального характеру тощо.

Всесвітній день проти сексуальної експлуатації має за мету привернення уваги суспільства до проблеми сексуальної експлуатації та підсилення захисту дітей і жінок, котрі зазнали наруги.

Як помер головний свідок у “справі  Гонгадзе”?

3-й міністр внутрішніх справ України Юрій Кравченко
3-й міністр внутрішніх справ України Юрій Кравченко

В цей день 2005-го року у себе в домі з двома пораненнями в голову знайшли тіло ексміністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка. Того дня він мав би з’явитися в Генеральну прокуратуру на допит у “справі Гонгадзе”. Чоловіка не стало вранці 4 березня. Останнє, що пам’ятає його дружина – два постріли, які вона долинали з гаража.

Якщо дотримуватись версії про самогубство, то Кравченко двічі стріляв собі в голову. Перший постріл був в підборіддя, але куля пройшла навиліт через рот. Другий смертельний постріл був у праву скроню. На місці події слідчі знайшли передсмертну записку, зміст якої повідомив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко: «Мої дорогі, я не винний ні в чому. Пробачте мені, я став жертвою політичних інтриг Президента Кучми та його оточення. Іду від вас з чистою совістю, прощавайте».

Інші історичні події, якими запам’ятався цей день

1789 – у Нью-Йорку відбулось перше засідання Конгресу США. Однак із 22 сенаторів і 59 представників від 11 штатів, які ратифікували конституцію, на початок сесії прибуло лише 9 сенаторів і 13 членів Палати представників.

1933 – у найкульмінаційніший період Великої депресії у Вашингтоні відбулась інавгурація 32-го президента США. Демократ Франклін Рузвельт у своїй вітальній промові проголосив "Новий курс" у внутрішній і зовнішній політиці країни, направлений на ліквідацію економічної кризи і відмову від традиційної політики ізоляціонізму і який став початком перетворення США в соціально орієнтовану державу.

1950 – на екрани США вийшов фільм Волта Діснея "Попелюшка". Це був перший повнометражний анімаційний фільм, робота над яким тривала близько восьми років.

2015 — вибух метану на шахті ім. Засядька. Аварія сталася під час окупації Донецька російсько-терористичними військами. Представники ДНР не пустили до Донецька українських рятувальників і правоохоронців. На момент вибуху за даними Донецької ОДА під землею перебували 230 шахтарів. З них загинуло 33 гірники.

4 березня народився легенда української естради – Володимир Івасюк

Сьогодні Івасюку могло б виповнитися 74 роки. За 30 років свого життя він написав понад сотню пісень. Серед найбільш відомих й "Червона рута", яку переспівують і досі. 18 травня 1979 року його тіло було знайдене у брюховицькому лісі під Львовом. Офіційна версія — самогубство — підлягала сумніву громадськості як 1979 року, так і тепер. Похорон Володимира Івасюка 22 травня 1979 року у Львові перетворився на масову акцію протесту.

Володимир Івасюк
Володимир Івасюк

Хто ще відзначає свій День Народження

1815 — Михайло Вербицький, український композитор, громадський діяч, автор гімну України “Ще не вмерла Україна”.

1904 — Георгій Гамов, американський фізик, який першим розрахував генетичний код.

1932 — Міріам Макеба, південноафриканська співачка і громадська активістка, відома як Мама Африка. У 1960-х була музиканткою з Африки, яка популяризувала африканську музику в США та у світі. Найбільш відома піснею «Pata Pata», вперше записаною у 1957 та випущеною у США в 1967 році.



Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

Disable checkingPremium suggestions

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.