«Фемінізм потрібен підліткам»
Тема жіночого питання в Україні є дуже актуальною. І всі, хто висловлює альтернативну точку зору (Іво Бобул, наприклад) ризикують бути піддані остракізму. Олег Скрипка ніколи не боїться висловлювати свою думку, тому в гостях у телеведучого Олексія Суханова музикант був максимально відвертим. Він упевнений – його зрозуміють правильно.
Якось Олег Скрипка казав, що фемінізм – це жіночий егоїзм…
«Я казав, що цього в Україні немає – і фемінізму, і егоїзму. І деякі радикальні феміністки, вони не поважають чоловіків, тому що в їхньому світі чоловіків немає. І вони хочуть побудувати свій амазонський світ. Це фентезі. Ми, чоловіки, вже є. І ми створені в цьому світі, щоб бути разом з жінками. Разом ми можемо бути тільки в стані поваги одне до одного».
Фемінізм – це погане чи добре?
«Фемінізм потрібен підліткам, коли вони в підлітковий період відкидають батьків. Їм треба побудувати свою самостійність. Це є незрілість особистості жінок. І коли жінка визріє, тоді, як ми з віком повертаємось до батьків і можемо побудувати з ними здорові стосунки, жінкам треба побудувати такі ж стосунки з чоловіками. В минулому в Європі був мачізм, і фемінізм – це реакція на мачізм. В Україні мачізм майже не представлений».
А як бути з тим, що у нас жінок у владі дуже мало? Це не мачізм?
«Ні, мачізм – це домашнє насилля».
А ви знаєте, що зараз статистика говорить щодо домашнього насилля?
«Напевно, в моєму оточенні якраз є домашнє насильство тільки в іншу сторону: і морально, і психологічно, а іноді й фізично. І на сьогодні, на жаль, чоловік законом ніяк не захищений. Ви бували колись в магазинах одягу? На першому поверсі знаходиться жіночий одяг, іноді – на другому. А аж на третьому – чоловічий. Я, чоловік, який любить красиво вдягатися, для мене це реально проблема. Тому що чоловічого одягу разів в п’ять менше, ніж жіночого».
Це дійсно так. Але хіба це проблема?
«І не говорячи вже про закон. Чоловік не захищений взагалі. Це є паростки фемінізму навіть в нашому суспільстві. Ми говоримо про незрілість ситуації. Ми тільки ідемо до рівності. І саме про це я говорив. Тому що іноді не можна припускати насилля батьків щодо дітей і підлітків. Але іноді підлітки роблять насилля щодо батьків. І батьки не захищені законом в цьому випадку».
Ви сказали, що жінці потрібно визріти. Що ви мали на увазі?
«Їй треба визріти до емансипації. Емансипація – це жінка самостійна, автономна, і на висоті своєї персони і зрілої особистості вона може зустрітися з іншою особистістю, з чоловіком. І це є цінності європейського суспільства».
А наші жінки – вони незрілі?
«В моєму юнацтві я не розумів, що це за натовпи красивих дівчат перед військовими училищами. Виявилось, що за радянських часів дівчина, що виходить заміж за військового, по-перше, вони подорожують, по-друге, вони можуть потрапити за кордон, по-третє, висока зарплатня, по-четверте, чоловік десь їздить, а вона може на ці кошти собі тілі-тілі, тралі-валі. І таких дівчат було дуже багато. І це якраз показувало незрілість і паразитизм жінок в залежності від соціальної системи. І ми досі виходимо з цього синдрому – сісти на голову чоловіку. Потім це був бізнесмен, айтішник і тому подібне. І коли я приїхав до Франції, моя майбутня жінка водила автомобіль, мала рахунки в банку, мала свою фірму, знала, як заповнювати податкові декларації. Це мене сексуально збуджувало. Мені реально дуже подобаються емансиповані самостійні жінки. Це особистість. Ти закохуєшся не в тіло, губи, ляльку, бюст, а в особистість. В людину, яка розділяє ті ж самі цінності, вона читає ті ж самі книжки, розділяє з тобою філософськи духовні знання. Ти разом з нею дивишся цікаві фільми, подорожуєш в якісь дивацькі місця».
Адже у нас багато таких жінок.
«Зараз їх стає все більше. А в Радянському Союзі було дуже мало».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.