Зникнення коштів, виділених на будівництво складів зброї для ЗСУ: екс-нардеп отримав підозру від НАБУ

Читать на русском

Компанії екснардепа повинні були збудувати склади зберігання ракет та боєприпасів, але не збудували

Читать на русском
Микитась, боєприпаси, афера
Складів немає, кошти зникли

Компанії екснардепа повинні були збудувати склади зберігання ракет та боєприпасів, але не збудували

25 жовтня 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру у заволодінні коштами Міноборони екснардепу Максиму Микитасю. Мова йде про суму у понад 307 мільйонів гривень. 

Про це повідомило Національне антикорупційне бюро. Окрім Микитася підозру отримали колишній перший заступник Начальника Генерального штаба ЗСУ та ще чотири особи.

 

Що сталося

За даними слідства, у 2018 році Міністерство оборони уклало з підконтрольними народному депутату компаніями контракти на будівництво до 2021 року захищених складів зберігання ракет та боєприпасів на загальну суму орієнтовно 3 мільярди гривень.

«Частиною цих коштів нардеп планував заволодіти. Проте зробити це йому заважали законодавчі обмеження, які дозволяли Міноборони сплачувати аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт», - йдеться у повідомленні бюро.

Микитась отримав нову підозру у заволодінні коштами Міноборони 1

Щоб подолати цю «перешкоду», Микитась та його помічник нібито за допомогою вищого та старшого офіцерського складу ЗСУ «забезпечили прийняття змін до постанов КМУ, які дозволяли перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від загальної вартості контрактів».

«У результаті протягом листопада-грудня 2018 року на рахунки підконтрольного депутату товариства Міноборони перерахувало понад 307 млн грн. Втім, будівництво об’єкта, який мав би підсилити обороноздатність країни, фактично не розпочали, а виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній», - сказано у новині від НАБУ.

НАБУ та САП прямо не вказують, про якого саме екснардепа йдеться. Однак за даними сайту «Інтерфакс-Україна», про підозру повідомили скандальному забудовнику Максиму Микитасю. 

Підозрюваним представникам Генштабу попередньо загрожує до 6 років тюрми, а іншим – до 12 років за ґратами.

Максим Микитась: що відомо про фігуранта справи

Відомий забудовник Максим Микитась намагався дати хабар у розмірі 20 мільйонів євро меру Дніпра Борису Філатову. Таку суму він пропонував за участь його компаній у будівництві метро. 

Максима Микитася пов'язують з будівельними аферами
Максима Микитася пов'язують з будівельними аферами

Микитася посадили до СІЗО із можливістю внести заставу у 260 мільйонів гривень. З часом, сума застави в суді «схудла» до 20 мільйонів гривень. До судового засідання у липні заставу внесли та екснардепа відпустили з СІЗО.

Також прізвище Микитася асоціюється у суспільства з будівельною аферою «Укрбуд девелопмент». Нагадаємо, що наприкінці 2019 року ця компанія зупинила роботи. Без перспектив отримати житло опинилися 13 тисяч інвесторів. Загальна кількість потенційних постраждалих разом із членами сімей оцінювалася у 40 тисяч осіб.

Як писав сайт mind.ua, основні проблеми компанії Микитася – це забудова в спірних місцях і відсутність повного пакета дозвільних документів. Скандали навколо ЖК стали приводом для затримання й відправлення до СІЗО колишнього нардепа.

Микитася також підозрювали в організації корупційної угоди з нерухомістю для бійців Нацгвардії
Поки що не відомо про жодний вирок щодо цих справ.

Раніше Інформатор писав, що діючий нардеп отримав підозру від НАБУ через схему з привласнення земель на 123 млн грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.