Як уникнути сонячного удару влітку

Ліна Кіндратюк

Поради, як уникнути теплового або сонячного удару

Вже настало довгоочікуване літо, а з ним і спекотна погода. У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, як уникнути теплового або сонячного удару.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу Центру громадського здоров’я.

Сонячний удар — результат локального перегріву голови під прямими сонячними променями в жарку погоду. Загрожує тим, хто довго перебуває на сонці з непокритою головою.

Як уникнути теплового або сонячного удару:

  • носити в сонячну погоду головні убори. Це може бути кепка, капелюх, панамка. Віддавати перевагу світлим тонам — вони менше нагріваються;
  • за 30 хвилин перед виходом на вулицю наносьте сонцезахисні креми широкого спектра дії;
  • при тривалому перебуванні на сонці піти в прохолоду й тінь, щоби тіло могло відновитися;
  • пити достатньо води, незалежно від того, наскільки ви активні. Не чекати на відчуття спраги — пити постійно маленькими порціями. Прохолодна питна вода допоможе тілу підтримувати нормальну температуру тіла;
  • носити легкий, вільний одяг із натуральних тканин, світлих кольорів, бажано з довгим рукавом;
  • обмежувати час перебування на сонці в період з 11:00 до 16:00 годин — у цей час сонячні промені найбільш інтенсивні;
  • зменшити обсяг фізичних вправ під час спеки;
  • ніколи не залишати немовлят, дітей або домашніх тварин у припаркованому автомобілі. Не забувати поїти своїх домашніх тварин свіжою водою.

 «Якщо ж не вдалося уникнути сонячного або теплового удару, зверніться за допомогою до вашого сімейного лікаря. Якщо температура тіла 39 градусів і вище, головний біль, нудота, дезорієнтація, втрата свідомості — набирайте 103. Поки їдуть медики, постраждалого перенесіть у прохолодне приміщення, краще з кондиціонером. Зніміть із нього тісний одяг і охолодіть його. Якщо є лід, можна зробити холодний компрес. Дайте постраждалому прохолодну (не холодну) воду або інші напої без вмісту алкоголю, кофеїну й цукру. Якщо людину нудить — покладіть її на бік, щоби не дати захлинутися блювотними масами», — розповіли в МОЗ.

Нагадаємо, як правильно засмагати без шкоди для здоров’я.

Також Інформатор писав, скільки потрібно пити води в день.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you