Як родичам зниклих безвісти бійців ЗСУ оформити пільги на комуналку: інструкція

Любов Кінаш

Заяви та документи подаються або особисто до сервісного центру Пенсійного фонду, або в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду, або поштою

Український центр захисту прав людини отримує численні запити від громадян щодо отримання пільг на оплату житлово-комунальних послуг сім’ями зниклих безвісти військовослужбовців ЗСУ.

Як повідомляють у Центрі, відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" № 2011-ХІІ членам сімей військовослужбовців, які зникли безвісти під час проходження військової служби, надається 50% знижка оплати за користування житлом (квартирну плату) та оплати за комунальні послуги (водопостачання, газ, електроенергія тощо).

Щоб отримати ці пільги, членам сім’ї зниклого безвісти військовослужбовця необхідно:

1. Отримати посвідчення члена сім’ї зниклого безвісти військовослужбовця

Для цього необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем свого проживання із заявою про видачу посвідчення на право користування пільгами члена сім’ї військовослужбовця, який пропав безвісти під час проходження військової служби.

До заяви про видачу посвідчення необхідно додати такі документи:

  • паспорт (свідоцтво про народження);
  • довідку про ідентифікаційний код платника податків члена сім’ї, якому видається посвідчення;
  • сповіщення ТЦК та СП про зникнення особи безвісти (якщо сповіщення немає, необхідно звернутися до ТЦК та СП за місцем свого проживання з письмовою заявою про видачу сповіщення про зникнення особи безвісти;
  • якщо сповіщення видане іншому члену сім’ї, подати заяву про видачу дублікату сповіщення). Посвідчення мають право отримати батьки, дружина/чоловік та діти.

У разі відмови у видачі посвідчення звертайтеся до ТЦК та СП вищого рівня.

2. Звернутися до відповідних органів за наданням пільг

Після отримання посвідчення необхідно звернутися до територіального сервісного центру Пенсійного фонду України та подати заяви:

  • про внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП);
  • про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу.
    До заяви додаються такі документи:
  • копія посвідчення пільговика;
  • копія ідентифікаційного коду;
  • копія паспорта;
  • будь-який офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання (за потреби).

Заяви та документи подаються або особисто (можна також через довіреного представника) до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду, або в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, або поштою.

Також заяви з необхідними документами та відомостями приймаються посадовими особами виконавчих органів сільських, селищних, міських рад відповідних територіальних громад або військових адміністрацій та посадовими особами центрів надання адміністративних послуг, які формують електронні справи та передають їх до органу Пенсійного фонду України протягом трьох робочих днів від дати надходження.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, які бувають пільги на проїзд для військовослужбовців і як ними скористатися.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.      

No ad for you