Як користуватися соцмережами після деокупації: поради для жителів звільнених територій

Читать на русском

Не варто поспішати повідомляти радісні новини

Читать на русском
Як користуватися соцмережами після деокупації: поради для жителів звільнених територій
Інформація в соцмережах може стати джерелом відкритих даних для ворога

Не варто поспішати повідомляти радісні новини

Українців зі звільнених населених пунктів закликали не писати одразу в соцмережах радісні новини про деокупацію. Українцям радять зберігати тишу, щоб не стати мішенню російських окупантів. З такою порадою звернулась заступниця міністра оборони Ганна Маляр під час брифінгу.

«Публікації на приватних сторінках в соціальних мережах з вказанням місця розташування, фото з орієнтирами, точними назвами — все це стає джерелом відкритої інформації для ворога й навіть його мішенню, в яку він може влучити ракетою або своєю ворожою пропагандою. Пам’ятайте про це, публікуючи радісні новини зі звільнених населених пунктів та інші здобутки наших захисників», — заявила Маляр.

Вона зазначила, що кожен українець може стати свідомим воїном інформаційного фронту. Найпростіші кроки для цього — свідоме споживання інформації, довіра до офіційних джерел та розумна фільтрація своїх підписок в соцмережах.

Правила поширення інформації під час війни

Генштаб ЗСУ пояснив, чому під час війни вкрай важливо дотримуватись правил обережності з розповсюдженням інформації. Головні питання та відповіді:

  • Чому під час війни не можна публічно говорити чи писати про те, що Україна веде з кимось перемовини про постачання військової техніки, зброї, амуніції і чого завгодно для ЗСУ? Тому що РФ робить все можливе, аби зірвати контракти
  • Чому під час війни не можна говорити про те, що вже відбулись поставки і в нас є щось новеньке? Тому що ворог одразу корегує свої дії під нові дані;
    Чому не можна називати точні адреси та впізнавані описи об‘єктів, у які влучили ракети або у які промахнулись ракети? Це ви вже всі знаєте – бо це коригування вогню для ворога.
  • Чому не можна публічно викладати військові об‘єкти (госпіталь це теж, між іншим, військовий об’єкт), місця знаходження зброї, військової техніки, особового складу? Тому що в десятки разів збільшується ймовірність знищення об’єкта ворогом.
  • Чому не треба публічно під час війни робити фактчекінг заяв і публікацій силових відомств та спецслужб? Тому що це війна. Повірте, що ці заяви проходять велику кількість відомчих фільтрів, і якщо вони оприлюднюються, значить так треба для оборони держави. Після перемоги – буде натхнення, розберетесь.
  • Чому не треба публічно і непублічно сумніватись у рішеннях та поінформованості ЗСУ? Тому що ЗСУ найбільш поінформовані про ситуацію на фронті. І якщо вам не зрозуміле рішення, значить ви просто не все знаєте. Крім того, військові рішення не можуть прийматись під впливом громадської думки, бо це професійні рішення, це так само, як в хірургії.

Нагадаємо, ми писали, що окупанти перед ракетними ударами моніторять українські соцмережі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.