Як енергетична криза вплинула на ринок оренди житла. Що відбувається у Дніпрі?

Як енергетична криза вплинула на ринок оренди житла. Що відбувається у Дніпрі?

Читать на русском

Безпека тепер є пріоритетним питанням при виборі житла

Читать на русском
Як енергетична криза вплинула на ринок оренди житла. Що відбувається у Дніпрі?
Ситуація з енергопостачанням вплинула на ринок нерухомості

Безпека тепер є пріоритетним питанням при виборі житла

Ракетні атаки на енергетичні об’єкти та відсутність стабільного постачання електроенергії вплинула на ринок нерухомості. Хоча українці продовжують цікавитись житлом, купувати та орендувати його, ризиків стало більше. Тому, до вибору квартир і будинків стали відноситися більш ретельно. Що люди обирають – розповів експерт. 

Вартість оренди «просіла»

Ситуація з енергопостачанням, безумовно, вплинула на ринок нерухомості – каже глава галузевої ради Підприємців ринку нерухомості Дніпропетровської області Сергій Логутенко. 

«Цей фактор треба враховувати обов’язково. Багато людей їдуть з міста, тому що бояться, що не буде світла. Вартість оренди «просідає», тобто падає в ціні. З’явилося більше варіантів. Особливо в сегменті дорогої нерухомості. Вартість якої 15-30 тисяч гривень. Та нерухомість, яка була за 10 тисяч – як знімали, так і знімають. Попит не падає. Якщо говорити про комерційну нерухомість, то як було погано від початку війни, так і зараз погано. Основні орендарі – це якісь благодійні фонди, центри, представництва іноземні. Вони щось знімають і якось тримаються. Офіси – дуже багато вільних, промислових і складів теж», - сказав експерт.  

Люди шукають де безпечніше

Зміни виникли і в попиті на місце розташування квартир, зауважив Сергій Логутенко.

«Люди шукають житло, щоб не було близько до енергетичної інфраструктури. Щоб не було поряд поліцейських частин, адміністративних будівель або промислових підприємств. Щоб не було військових об'єктів. Втім, якщо це сегмент квартир підвищеного попиту, недорогих  – то все рівно знімають. А в дорогому сегменті – там люди більш прискіпливі. Тому перераховані фактори впливають на те, здається об’єкт чи ні. Тобто, чим менше ризиків, тим вище може бути ціна і більше шансів, що квартира або будинок будуть здані в оренду», - каже він. 

Орендувати будинок у передмісті - дорого

Щодо оренди будинків за містом, то попит великий, але і ціни там вище, каже Сергій Логутенко.

«Наприклад, пристойна квартира в центрі міста зараз коштує 15 тисяч гривень на місяць. За такі гроші зняти будинок за містом буде досить складно. Ці будинки або великі, або не такої якості. Не можна зняти будиночок з євроремонтом за 15 тисяч у передмісті Дніпра. Це велика рідкість. В основному ціна від 20 тисяч і вище. За 20 – це невеличкий дім тіпа з євроремонтом з якоюсь меблею. Тобто, без тієї розкоши, яка уособлює трикімнатну квартиру в місті. Але і за містом є відключення світла. І люди купують генератори, які вирішують проблему. Будинки з генераторами орендують дуже добре. Також попит, якщо люди шукають квартиру – на бомбосховища. Або підвал в будинку», - розповів Логутенко.

Раніше ми писали, що з 1 листопада набирають чинності норми Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з об’єктами нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому». Що зміниться на ринку первинного житла і як це вплине на українців?

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.