Війська РФ вдарили по енергетиці у Полтавській та Львівській областях - у Міненерго розповіли, де є відключення світла 9 квітня

Читать на русском

На високовольтній підстанції у Львівській області сталося знеструмлення залізниці та промисловості, а у Миколаївській області відключилась високовольтна підстанція

Читать на русском
Міненерго
Міненерго про ситуацію в енергосистемі України станом на 9 квітня 2024 року

На високовольтній підстанції у Львівській області сталося знеструмлення залізниці та промисловості, а у Миколаївській області відключилась високовольтна підстанція

Російські окупанти атакували обʼєкти енергетичної інфраструктури у Полтавській та Львівській областях. Обмеження споживання електроенергії застосовуються на Харківщині. Про це 9 квітня повідомили у Міненерго. 

Вказується, що протягом минулої доби, 8 квітня, через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі застосовувалися графіки відключень світла на Харківщині. Зранку, 9 квітня, у регіоні також діють графіки відключень.

"Вдень в об’єднаній енергосистемі України виникав профіцит, надлишки електроенергії постачались до Польщі сумарною величиною 699 МВт-год. Також через сонячну погоду та відповідно активний виробіток електроенергії СЕС оператор системи передачі обмежував виробництво електроенергії з ВДЕ сумарною величиною 8 531 МВт-год. У пікові вечірні години споживання протягом двох годин на запит оператора системи передачі відбувалось екстрене постачання електроенергії з Польщі, Румунії та Словаччини. Сумарно 800 МВт-год. Енергосистема України працює стабільно та збалансовано", - розповіли у Міненерго.

Через технічні порушення на високовольтній підстанції на Львівщині сталося знеструмлення залізниці (порушень руху потягів не було) та промисловості. При цьому знизили генерацію обʼєкти СЕС. Протягом години електропостачання відновлено всім споживачам. На Миколаївщині через пошкодження обладнання відключилась високовольтна підстанція, знеструмились побутові споживачі. Усіх заживлено.

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 15,49 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 1 781 МВт-год. Також передбачається експорт – до 345 МВт-год.

Атака 22 березня залишила без світла 1,9 мільйона людей 

22 березня ворожі війська випустили понад 60 безпілотників і 90 ракет по всій Україні. Це була найбільша атака на енергетичну інфраструктуру країни з початку повномасштабного вторгнення.

"Я ніколи в житті не бачив такого рівня руйнувань на електростанції і, на жаль, це сталося з нами", - прокоментував генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко для Associated Press.

Енергетики невпинно працюють, щоб відновити енергосистему після обстрілів. А також, аби забезпечити світлом домівки українців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.