В Україні підвищать тариф на воду: у регуляторі розповіли, на скільки зростуть суми у платіжках

Владлена Мачульська

Як вплине зростання тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на кінцеву платіжку споживачів, залежатиме від кожного водоканалу

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розглядає можливість двоетапного перегляду тарифів. Йдеться про централізоване водопостачання та водовідведення. І перший етап очікується вже у квітні.

Про це повідомили у НКРЕКП. Тарифи на воду та водовідведення підвищаться на 60 гривень.

"З метою поступового підвищення рівня тарифів з дотриманням норм порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою НКРЕКП від 10 березня 2016 року № 302, здійснено розрахунок тарифів на календарний рік. При цьому перегляд тарифів розтерміновано на два етапи підвищення: з 1 квітня та 1 липня 2023 року", – йдеться у повідомленні.

На першому етапі перегляду зростання рівня середньозважених тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення ліцензіатів НКРЕКП буде в середньому на рівні 12,3%. А вже на другому етапі – 14,1%.

"Як вплине зростання тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на кінцеву платіжку споживачів, буде залежати від кожного водоканалу, розмір тарифів яких є різним. А також від наявності засобів обліку у споживачів чи їх розрахунку за нормами споживання, від кількості споживачів, які користуються послугами по одному договору (абонентському рахунку). У середньому по ліцензіатах НКРЕКП за 2 етапи перегляду тарифів витрати одного домогосподарства (родини з 2-3 осіб) на водопостачання та водовідведення за місяць орієнтовно зростуть на 60 гривень", – пояснили у НКРЕКП.

Нові тарифи на світло

Також від квітня 2023 року можуть запровадити нові тарифи на світло. Вони можуть збільшитися удвічі. Втім, поки в уряді не озвучують варіантів перегляду цін.

"Нові тарифи можуть запровадити від квітня, хоча офіційних прогнозів та оцінок досі немає. Припустимо, якщо зараз ви використовуєте 250 кВт-год, то щомісяця потрібно платити за струм 360 грн (при споживанні 251 кВт-год – вже 421,6 грн). Якщо вартість електроенергії збільшать вдвічі, то за споживання 250 кВт-год доведеться платити вже 720 грн", - припускає експерт Олег Попенко.

За словами міністра енергетики України Германа Галущенко в будь-якому разі питання підвищення тарифів можуть розглянути після завершення опалювального сезону. Зазвичай це початок-середина квітня.

"Підвищення може бути лише диверсифікованим, тобто залежно від споживання кожного домогосподарства", - повідомив Галущенко.

Щодо тарифів на газ, гарячу воду та опалення, то згідно з законом № 2479-IX, на час воєнного стану та 6 місяців після цього запроваджений мораторій. Він забороняє підвищувати тарифи для всіх категорій споживачів на послуги з розподілу природного газу, теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання), послуги з постачання теплової енергії та гарячої води. Більше про подорожчання у квітні читайте у нашому огляді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you