В Україні без світла 400 тисяч людей: в Міненерго розповіли про ситуацію в енергосистемі на 7 квітня

Читать на русском

Внаслідок нічної ворожої атаки було пошкоджено обладнання однієї з високовольтних підстанцій у Харківській області

Читать на русском
Світло
Станом на 7 квітня в об’єднаній енергосистемі України дефіциту електроенергії немає

Внаслідок нічної ворожої атаки було пошкоджено обладнання однієї з високовольтних підстанцій у Харківській області

В Україні через мережеві обмеження станом на ранок неділі, 7 квітня, знеструмлено 410 тисяч абонентів у Харківській області. Через ворожі обстріли пошкоджене обладнання однієї з високовольтних підстанцій на Харківщині, а на Сумщині знеструмлювалася підстанція. Окрім того, енергетики включили в роботу резервну лінію живлення ЗАЕС.

Про це повідомили в Міністерстві енергетики України. Зазначається, що минулої доби, 6 квітня, через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі застосовувалися графіки відключень у Харківській області. 7 квітня обмеження продовжуються - зранку у Харківській області діють графіки відключень, знеструмлені 410 тисяч абонентів.

При цьому, в об’єднаній енергосистемі України дефіциту електроенергії немає. У суботу вдень через сонячну погоду та відповідно активний виробіток електроенергії сонячними електростанціями оператор системи передачі обмежував виробництво електроенергії з ВДЕ (відновлювані джерела енергії) сумарною величиною 855 МВт*год.

"Енергосистема України працює стабільно та збалансовано", - йдеться в повідомленні.

В Міненерго також повідомили, що внаслідок нічної ворожої атаки було пошкоджено обладнання однієї з високовольтних підстанцій у Харківській області. Виникла пожежа, для ліквідації якої залучалися підрозділи ДСНС.

"Аварійно вимикалася високовольтна повітряна лінія - її включили в роботу. Для недопущення аварійної ситуації застосовувалися графіки аварійних відключень споживачів", - йдеться в повідомленні.

Також внаслідок обстрілів на Харківщині відключали високовольтну лінію обленерго, знеструмлювали підстанцію та побутових споживачів. А у Сумській області під час обстрілу знеструмлювалася підстанція та вимикалися побутові споживачі (всіх було заживлено за резервною схемою).

Також 6 квітня вимикалась одна з високовольтних повітряних ліній у Донецькій області. При цьому короткостроково знижувалась потужність енергогенеруючого підприємства, що до неї під’єднане. Причину відключення наразі з'ясовують.

Окрім того, вранці 7 квітня вимикались високовольтні повітряні лінії на Дніпропетровщині та Миколаївщині. Обидві лінії вже включили в роботу.

Щодо ситуації на ЗАЕС, то 6 квітня енергетики відремонтували та включили в роботу повітряну лінію 330 кВ "Запорізька ТЕС - Феросплавна", яка є резервним джерелом живлення для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Вона була пошкоджена під час ворожого обстрілу 4 квітня. Наразі станція отримує живлення від обох повітряних ліній - основної 750 кВ "Запорізька АЕС - Дніпровська" та резервної 330 кВ "Запорізька ТЕС - Феросплавна"

"На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії - 1179 МВт*год. Також у невеликих обсягах передбачається експорт - 115 МВт*год", - підсумували в Міненерго.

В Україні можуть підвищити тарифи на світло через атаки РФ

Як повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко, зростання цін на електроенергію для населення України стає ймовірним у зв'язку з черговими атаками Росії на енергетичну інфраструктуру країни. Цьогорічні масштаби руйнувань енергосистеми дуже значні.

Влада розглядає різні варіанти фінансування ремонту пошкоджених об'єктів. Остаточно оцінити наслідки атак РФ та суму збитків наразі неможливо. Вони можуть сягати мільярдів доларів.

Залежно від розвитку подій, українців можуть закликати до максимальної економії електроенергії в липні-серпні. Однак повторення масштабних відключень світла, як у 2022 та 2023 роках, не очікується. Навіть у разі значних пошкоджень, Україна матиме базову генерацію, яка покриває від 30% до 50% потреб в електроенергії.

Нагадаємо, армія Росії зруйнувала практично всі енергетичні обʼєкти у Харкові. Ситуація для енергетичної галузі дуже важка.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.