В Ізюмі знайшли склад росіян з боєприпасами

Ліна Кіндратюк

Серед боєприпасів лежали пропагандистські листівки

У звільненому Ізюмі знайшли склад, в якому окупанти зберігали боєприпаси. Зокрема, після втечі росіяни залишили там бойові заряди для систем реактивного залпового вогню. Знайдені боєкомплекти передадуть підрозділам Збройних Сил України.

Як повідомляє Державне бюро розслідувань, склад був облаштований на території Ізюмського лісгоспу. Там під час окупації базувалася 1 танкова дивізія російської армії.

«1 танкова дивізія російської армії, разом з іншими підрозділами, «засвітилася» й під час окупації Тростянця на Сумщині. Це зокрема підтверджують і документи військових рф, які знайшли працівники ДБР у Сумській області. Втім, як і у Тростянці, так і в Ізюмі окупанти не змогли закріпитися на позиціях, повтікали та залишили техніку та боєкомплекти», - кажуть у ДБР.

Також серед боєприпасів лежали пропагандистські листівки, за допомогою яких росіяни готували місцевих до псевдореферендумів. Всю цю макулатуру завезли з території рф. Окупанти розповсюджували листівки на окупованих територіях за допомогою авіації.

Потужний контрнаступ у Харківській області 

Український контрнаступ у Харківській області застав російське військове командування зненацька. За останньою інформацією, у регіоні звільнено 3 800 квадратних кілометрів, більше 300 населених пунктів і близько 150 тисяч наших людей стали вільними від окупації. На думку аналітиків Інституту вивчення війни, ЗСУ завдали великої оперативної поразки росії, адже у швидкому контрнаступі вони відвоювали майже всю Харківську область. Повернення Ізюма поклало край перспективі досягнення росією своїх заявлених цілей у Донецькій області.

Трагедія в Ізюмі

15 вересня Україну сколихнула новина про те, що на кладовищі у лісі біля звільненого від окупантів місті Ізюм знайшли місце масового поховання. Там закопано понад 400 тіл людей. Також знайшли й братську могилу, в якій поховано 25 українських воїнів. Серед вбитих є як розстріляні, так і ті, хто загинув від артилерійських чи авіаударів. Всі тіла будуть ексгумовані та направлені на судово-медичну експертизу. Наразі багато з них залишаються невпізнаними.

Відео з місцем масового поховання окупанти виставили ще тоді, коли Ізюм був окупований. Завдяки йому вдалося розшукати могили. На них – збиті нашвидкуруч дерев’яні хрести, подекуди дощечки з прізвищами, подекуди – самі номери: «ЗСУ», «17 осіб, з моргу», «345», «412». Номерних могил більше, ніж підписаних.

Що виявили під час ексгумації

З могил дістали 447 тіл загиблих. З них 215 жінок, 194 осіб, 5 дітей, а також 22 військовослужбовця. Крім того, виявили рештки 11 осіб, стать яких наразі неможливо визначити.

Точну причину загибелі кожного громадянина встановлюватимуть у результаті додаткових експертних досліджень. Більшість загиблих мають ознаки насильницької смерті, щонайменше 30 – сліди катувань. Є тіла з мотузкою на шиї, зі зв'язаними руками, з поламаними кінцівками та з вогнепальними пораненнями.У померлих встановлено наявність тілесних ушкоджень у виді мінно-вибухових травм, осколкових, вогнепальних та колото-різаних поранень. У декількох чоловіків ампутовані геніталії.

Таке масове поховання не єдине в Ізюмі. Подібні уже знайшли щонайменше в 3 місця цього району. Нині там проводять огляд та розмінування. В рамках кримінального провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

Нагадаємо, розвідка перехопила розмову окупантів про втечу з Ізюма.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

No ad for you