В Білорусі почалися військові навчання. Чи варто очікувати нової спроби захопити Київ

Информатор Украина

Ризик є, але ЗСУ пильнує

Сьогодні, 8 вересня, у Білорусі розпочалися командно-штабні навчання збройних сил країни, присвячені "звільненню території, тимчасово захопленій противником". Вони триватимуть до 14 вересня. За даними української розвідки, навчання відбуваються за участю російських військових та країн-членів ОДКБ. Враховуючи заяви Залужного про можливі спроби взяти Київ, виникає питання, чи не очікує на Україну нове повномасштабне вторгнення з півночі. 

Загроза є

Головний редактор Defense Express Олег Катков впевнений в тому, що погроза є, і про неї ніколи не можна забувати. Адже ми маємо тисячокілометровий кордон з білоруссю, з території якої рф регулярно як регулярно здійснює обстріл, так прямо наступала. 

“Будь-які дії російської чи білоруської армії з точки зору навчань або будь-якого розгортання додаткових сил - вони є загрозливими. В будь-який момент ця ділянка кордону може перетворитися на ділянку фронту”, - сказав Олег Катков. 

Він звернув увагу на те, що за заявами Генерального Штабу і Генерального управління розвідки Міноборони певних приготувань до активних дій не спостерігається, але кожен раз нагадується, що така можливість існує. 

Нагадаємо, що 7 вересня на “Укрінформ” вийшла стаття під авторством Головнокомандуючого ЗСУ Валерія Залужного та першого заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки Михайла Забродського. В ній офіцери дають прогнози щодо військових дій в Україні на 2023 рік. Серед всього іншого вони зазначають і можливість наступу на українську столицю:

"Не виключені з порядку денного і повернення до задуму захопити Київ та загроза повторного розгортання бойових дій з території Республіки Білорусь", - йдеться у статті

Але ворогам України бракує сил

Голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан навів два аргументи, чому не слід остерігатися повноцінного наступу з території Білорусі. По-перше, він посилається на дані нашої розвідки і каже, що наразі там сформовані лише 7 батальйонів - цього недостатньо для того, щоб завдати удару по Київській області, тим паче, по Києву. По-друге, останнім часом розвідка спостерігала, як білорусь направляла росії ешелони з боєприпасами та амуніцією для того, щоб країна-агресор поповнювала свої запаси на сході нашої країни, у війні на донецькому напрямку. Тут доречно нагадати про те, скільки разів українська армія знищувала ворожі склади. 

"Час на логістику і доставку тих боєприпасів, які були придатні для використання, був дуже обмежений. І для цього росіяни вже забирали зі складів білорусі ці припаси. Тому звісно, що армія, яка готується нападати, не віддає, а накопичує боєприпаси. А тут відбувалося навпаки", - сказав Сергій Кузан.

Він повідомив про ті завдання, якi зараз відпрацьовуються на навчаннях у білорусі - відновлення контроля за державним кордоном та боротьба з ДРГ і незаконними збройними формуваннями. Щодо першого, то, за словами експерта, в прикордонних областях України вже посилюють угрупування. А друге завдання свідчить про те, що білорусь все ж хвилюється через можливі ДРГ з боку України. Припускає, що лукашенко і командування збройних сил білорусі вдається до таких маневрів навмисно - для того, щоб ми не перекидали наші підрозділи з півночі на південь або схід. Але пильності втрачати не слід. За словами фахівця, ракетна та авіаційна загроза залишається - втім, вона існує з 24 лютого. 

Військовий експерт Денис Попович нагадав, що це одне з військових навчань, яких останнім часом було дуже багато на території білорусь. Наразі немає безпосередньої погрози сухопутнього наступу з того боку, бо немає концентрації військ на тих напрямках, де цей наступ міг би бути. Спікер не виключає ударів з боку білорусі - ця погроза була і буде зберігатися. 

"А сухопутній наступ супроводжується відповідною концентрацією військ, наступальними угрупованнями. Треба згадати, що у нас відбувалося 24 лютого. Якщо щось подібне буде відбуватися на території Білорусі, тоді будемо робити якісь прогнози і будувати якісь висновки", - сказав Денис Попович.

Про що варто пам'ятати

1 вересня українська розвідка повідомляла, що навчання відбуватимуться за участю російських військових та країн-членів Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ, Ташкентський договір). Це військово-політична міжнародна організація, до якої входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, росія, Таджикистан.

У середині серпня начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов переконував, що військових загроз для України з боку Білорусі, крім існуючих, сьогодні немає.

Раніше ми писали про те, чому Зеленський закликав звернути увагу на всі ділянки фронту.  

Софія Єлагіна

No ad for you