Світ

Україна зайняла 92-е місце у світовому рейтингу процвітання

Читати російською
У минулому році Україна займала 96 місце

Міжнародна аналітична організація Legatum Institute щорічно складає рейтинг добробуту країн. Україна в цьому році зайняла 92 місце. Це найгірший показник серед країн Східної Європи.

Про це повідомляє Legatum Institute,- передає Інформатор.

Всього в рейтингу оцінювали 167 країн.

Дослідження показало, що на позицію України істотно впливає війна на Донбасі. Вона знижує показник безпеки країни (144-е місце за цією ознакою), і в цілому всієї Східної Європи.

Крім цього, в Україні, в порівнянні з іншими східноєвропейськими країнами, гірша ситуація в області свободи зібрань та об'єднань (93-е місце за цією ознакою).

Дослідники відзначають, що пандемія COVID-19 має великий вплив на добробут всіх країн у 2020 році. Але світ в цілому демонструє позитивну тенденцію до процвітання за останнє десятиліття.

«147 з 167 країн, що входять до переліку, демонструють зростання показників процвітання за останнє десятиліття, створивши міцну основу для подолання поточної пандемії», - відзначають у Legatum Institute.

Цього року Україна піднялася на чотири позиції (з 96-го місця), а за одинадцять років (з 2009 року) країна опустилася в рейтингу на шість позицій.

Перше місце в рейтингу займає Данія, потім йде Норвегія і Швейцарія. Росія на 76-му, Білорусь - на 69-му місці. Найгірші показники процвітання має Центральноафриканська республіка - 166-е місце і Південний Судан - останнє 167-е місце.

Раніше Інформатор писав, що Україна зайняла 123-тє місце в рейтингу найщасливіших країн світу.