Україна відкинула пропозицію "мир в обмін на території" - ЗМІ

Владлена Мачульська

Наша країна не поступиться територіями заради миру

Західні країни могли ухвалити рішення про надання Україні танків, через те, що Київ і Москва відхилили пропозицію "мирного плану". Він передбачав припинення бойових дій в обмін на збереження російського контролю над частиною української території. В середині січня президент США Джозеф Байден доручив главі Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Вільяму Бернсу перевірити готовність двох країн до переговорів.

Про це йдеться у статті видання Neue Zürcher Zeitung, пише "УП". Бернс озвучив Києву пропозицію "миру в обмін на землю", а Москві – "землю в обмін на мир". Розмір території, про який ідеться, нібито становив близько 20% площі України, що приблизно збігається з Донецькою й Луганською областями. Співрозмовники NZZ додали, що й Україна, й росія відмовились від "мирного плану". У Києві відмовились від розділення української території, а в Москві вважають, що в довгостроковій перспективі все одно виграють війну. Вони стверджують, що саме після невдалої дипломатичної місії Бернса американський лідер вирішив поступитися наполяганням канцлера Німеччини Олафа Шольца й схвалити постачання бойових танків Abrams. Саме це й розблокувало рішення Берліна дозволити надання Leopard 2 – власних і з запасів інших країн. За даними NZZ, рішення Байдена стало несподіванкою для Шольца, тож і його власне рішення щодо танків Leopard 2 було спонтанним – а не зваженим, як це публічно заявляла німецька сторона.

Реакція США

У Білому домі і Центральному розвідувальному управлінні (ЦРУ) заперечили повідомлення видання Neue Zürcher Zeitung про те, що директор ЦРУ Вільям Бернс нібито пропонував Мокві та Києву мирний план, який передбачав припинення бойових дій в обмін на збереження рф контролю над частиною української території. Про це пише видання Newsweek. Заступник речника Ради національної безпеки Білого дому Шон Девітт заявив, що повідомлення NZZ є "неточним". Водночас представник ЦРУ наголосив, що твердження NZZ про те, що Бернс здійснив таємну поїздку до Москви в січні і що він висунув мирну пропозицію від імені Білого дому, є "абсолютно неправдивими".

Що цьому передувало 

Наприкінці січня стало відомо, що директор ЦРУ таємно приїжджав до Києва. Наголошувалось, що Бернс зустрічався з президентом України Володимиром Зеленським. Він приїхав в Україну, щоб поінформувати главу держави про свої очікування щодо військових планів росії на найближчі тижні та місяці. Зеленський і представники української розвідки обговорювали, як довго Україна може розраховувати на продовження допомоги з боку США і Заходу після того, як республіканці отримали більшість у Палаті представників Конгресу. Бернс наголосив на "гостроті моменту" на полі бою і визнав, що в якийсь момент допомогу буде важче отримати. Після зустрічі з Бернсом "у Зеленського та його помічників склалося враження, що підтримка Києва з боку адміністрації Байдена залишається сильною, і 45 мільярдів доларів екстреного фінансування для України, ухвалених Конгресом у грудні, вистачить щонайменше до липня або серпня. 25 січня Федеральний уряд Німеччини ухвалив рішення надати Збройним силам України танки Leopard 2. 

Нагадаємо, США допоможе Україні відновити енергетичну інфраструктуру. Крім того, Канада відправить Україні 200 бронеавтомобілів Senator.

Також Інформатор писав, що Україна отримала перші 3 мільярди євро з нової макрофінансової допомоги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you