Україна створить водневий коридор з Німеччиною, Словаччиною та Чехією

Читать на русском

Словаччина і Чехія експлуатують великий газопровідний коридор, що з'єднує Україну з зонами попиту на водень в Європі

Читать на русском
Україна створить водневий коридор з Німеччиною, Словаччиною та Чехією

Словаччина і Чехія експлуатують великий газопровідний коридор, що з'єднує Україну з зонами попиту на водень в Європі

Компанії газового сектора України, Німеччини, Чехії та Словаччини створюють Центрально-Європейський водневий коридор. Це дозволить доставляти зелений водень з України до Європейського союзу.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу Оператора газотранспортних систем України.

Ініціатива спрямована на створення водневої "магістралі" в Центральній Європі для транспортування водню з України до ЄС. Серед компаній-учасників - EUSTREAM (компанія-оператор ГТС Словаччини) Оператор ГТС України (ОГТСУ), NET4GAS (компанія-оператор ГТС Чехії) і OGE (провідна компанія-оператор ГТС Німеччини).

За словами заступника гендиректора з розвитку і трансформації оператора ГТС України Павла Станчака, водень буде відігравати значну роль до 2050 року, коли європейська економіка досягне вуглецевої нейтральності.

"Водень - це перспективна технологія, яка знаходиться на ранній стадії впровадження в масштабах усієї економіки. Партнерство з сусідніми операторами ГТС створить потрібний ефект для розвитку зеленого водню", - додав Станчак.

Очікується, що Німеччина стане ключовим регіоном попиту на водень у Європі, який буде імпортувати значні обсяги для забезпечення потреб. Організатори ініціативи вже почали вивчати можливість реалізації створення Центрально-Європейського водневого коридору для транспортування чистого водню в обсязі до 120 ГВт*год у день. Перші результати цього процесу, а також орієнтовна вартість транзиту водню будуть відомі вже наступного року.

"Транснаціональна мережа водневих трубопроводів грає важливу роль для майбутнього європейського ринку водню. Створення такого коридору - важливий крок на цьому шляху, який пропонує можливості доставки великих обсягів водню в промислових центрах попиту вже до 2030 року", - йдеться в повідомленні.

Україна створить водневий коридор з Німеччиною, Словаччиною та Чехією 1

Зазначимо, "Зелений" водень – екологічно чисте паливо, яке може замінити викопні джерела енергії.

Нагадаємо, «Нафтогаз» витрачає на видобуток газу більше, ніж отримує від його продажу. Крім того, ціна на газ в Європі почала знижуватися.

Також Інформатор писав, що у Львові посеред вулиці через витік газу спалахнув вогонь.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.