У США затримали злодіїв, які в Україні "обчистили" сейфи в банках на більш $ 30 млн

Операцію затримання провели завдяки спільній роботі українських і американських поліцейських

У США затримали злодіїв, які в Україні "обчистили" сейфи в банках на більш $ 30 млн

У США затримали учасників злочинної організації, які викрали з банківських сейфів України майно на більш ніж 30 мільйонів доларів.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу МВС. 

 

У США затримали злодіїв, які в Україні "обчистили" сейфи в банках на більш $ 30 млн 1

До угруповання увійшло не менше 25 осіб. Її організаторами є громадяни України, які одночасно мають громадянство США, де вони і легалізували незаконно отримані кошти. Їм загрожує 20 років позбавлення волі.

Для викриття і затримання зловмисників українські поліцейські протягом трьох років тісно співпрацювали з правоохоронцями кількох країн, зокрема США, Латвії, Молдови, Македонії, Грузії, Азербайджану та Узбекистану. Українські поліцейські також виїжджали в штаб-квартиру Європолу в Гаазі.

У 2012 - 2015 роках двоє українців, одночасно є громадянами США, вирішили систематично таємно викрадати чуже майно з індивідуальних (банківських, депозитних) сейфів, проникаючи до банківських сховищ.

Зловмисники створили стійке злочинне об'єднання - організацію з детальним розподілом ролей кожного учасника, координацією їхніх дій, забезпеченням фінансування злочинної діяльності та порядком розподілу коштів, отриманих внаслідок скоєння злочинів. Учасники організації дотримувалися чітких правил злочинного об'єднання, заходів конспірації та прикриття діяльності. Угрупування діяло з 2015 по 2018 рік.

У 2015-2016 роках її учасники таємно пограбували 51 індивідуальний банківський сейф в десяти банках столиці. Загальна сума награбованого в Києві склала близько 170 млн гривень, що становить майже 35 млн доларів. 

Зловмисники викрадали кошти в національній та іноземній валюті, золоті ювелірні вироби, монети і золоті зливки.

Угруповання також займалося підробкою документів. Крадіжки з сейфів вони також здійснювали в Молдові, Білорусі, Македонії та Латвії.

Зловмисники підготувалися до таємного викрадення майна в особливо великих розмірах зі сховищ банківських установ на території Грузії, Республіки Узбекистан і Азербайджану. Але українська поліція попередила силовиків цих країн про ці задуми.

Наразі до суду направлені обвинувальні акти щодо шістьох фігурантів цієї справи. Ще щодо чотирьох - виконуються запити про надання міжнародної правової допомоги, спрямовані до Департаменту юстиції США. Ці українці виїхали до США, щоб уникнути відповідальності в Україні. 

Серед них - троє громадян України, які також є громадянами США - двоє організаторів і один виконавець, а також ще один громадянин США. Всі вони покинули територію України у 2015 і 2018 роках. У 2019 їм повідомили про підозру, а у 2020 році вони були оголошені в міжнародний розшук. Інтерпол виставив проти них «червоні картки».

П'ятьох фігурантів заарештували на території Латвії, Узбекистану і Азербайджану. Четверо з них затримали на підставі інформації, переданої Українськими поліцейськими.

У 2018, 2020 і 2021 роках в Україні правоохоронці провели обшуки за місцем проживання фігурантів. З'ясувалося, що учасники організації перевели в готівку накрадене та придбали нерухомість собі і родичам в Україні та США. 

У 2020 році Печерський районний суд Києва наклав арешт на майно двох організаторів, що знаходиться в нашій країні.

20 квітня за результатами міжнародного співробітництва, що тривало більше трьох років, за фактами крадіжок з банківських депозитних сейфів на території країн Східної Європи і Азії, Департамент юстиції США висунув звинувачення трьом особам за «відмивання» на території США злочинних доходів на суму понад 30 млн доларів США .

Підозрювані арештовані, за місцями їх проживання проведені обшуки, вилучені знаряддя злочину та гроші. Тепер їм загрожує відбування покарання у вигляді позбавлення волі на строк 20 років тільки на території США.

Співпраця з боку слідчих Головного слідчого управління здійснювалася в кримінальному провадженні, зокрема за фактами:

  • створення злочинної організації з метою вчинення особливо тяжких злочинів, керівництво такою організацією, участі в ній і участі в злочинах;
  • організації таємного викрадення чужого майна (крадіжка), сполученого з проникненням до приміщення чи іншого сховища, вчиненого в особливо великих розмірах;
  • організації підробки іншого офіційного документу;
  • організації використання завідомо підробленого документу, вчиненого у складі злочинної організації, за попередньою змовою групою осіб.

Тобто, вчинення кримінальних злочинів, передбачених статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 255;
  • ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 185;
  • ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 185;
  • ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 14 ч. 5 ст. 185;
  • ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 358;
  • ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 358 та інших злочинів.

Раніше Інформатор повідомляв, що адвокат вкрав шість мільйонів гривень з сейфа клієнта,якого супроводжував десять років.

 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube