У Полтавській області встановлять камерами відеоспостереження: хто і навіщо буде стежити за кожним рухом

Читать на русском

В Полтавській області з'явиться система централізованого відеоспостереження

Читать на русском
У Полтавській області встановлять камерами відеоспостереження: хто і навіщо буде стежити за кожним рухом

В Полтавській області з'явиться система централізованого відеоспостереження

Відеокамери встановлять на в’їздах і виїздах з великих міст і вздовж основних транспортних магістралей регіону. Дані з камер отримуватимуть одразу всі екстрені служби.

Про це повідомляє Інформатор з посилання на Telegram-канал голови облдержадміністрації Полтавської області Олега Синєгубова. 

Як буде влаштована система. На виїздах із великих міст і вздовж основних транспортних магістралей, наприклад, у Решетилівці, Хоролі, селі Копили на трасі М-03, у Карлівці на Р-11, у селі Мачухи на М-22, з'являться 42 відеовузли. На кожному з них – по три камери, які фіксуватимуть номери, марку й колір автівок, запам'ятовуватимуть їхній маршрут та будуть моніторити ситуацію довкола. Згодом кількість відеовузлів буде збільшуватися.

Я система буде працювати. Для прикладу: автомобіль тікає з місця аварії. Правоохоронці бачать на камері номер автівки, вбивають у базу, вона одразу видає маршрут, яким рухалося або рухається в режимі реального часу авто. Загалом така система дає змогу попереджати та розкривати злочини незалежно від місця їх скоєння, удосконалювати антитерористичний захист, оперативно реагувати на надзвичайні події та координувати їхню ліквідацію.

"Правоохоронці, рятувальники й інші служби одночасно отримають «очі» по всій області. Система централізована, тому, крім відеовузлів, до неї зможуть доєднатися будь-які камери, які відповідатимуть необхідним технічним вимогам. Це, наприклад, камери територіальних громад, будь-яких установ й організацій або навіть камери, які встановлені на вашому будинку чи подвір'ї. Зараз же область – це умовна біля пляма, бо все відеоспостереження фактично працює порізно", - додав голова Полтавської ОДА.

Після запуску системи відеонагляду вся інформація буде стікатися до моніторингових центрів у Головному управлінні Нацполіції в Полтавській області та до Полтавської ОДА. В перспективі ця система може інтегруватися до загальнонаціональної мережі безпеки, що дасть змогу об’єднати декілька областей в одну державну мережу.

За-закордону до України вже прибули сервери та софт, незабаром їх будуть встановлювати. Приїхали також оглядові камери. Ще два види камер планують отримати протягом місяця. Все це - за кошти обласного бюджету.

Загалом у 2021 році в Україні розвинулась система відеонагляду на українських дорогах. Влітку в обласних центрах України почали активно встановлювати камери для відео фіксації перевищення швидкості. Їх кількість постійно збільшують. Список діючих камер з їх розміщенням можна подивитись тут

Раніше ми повідомляли про встановлення камер для фіксації порушення масочного режиму у Дніпрі, Києві та Харкові. Детальніше про це - тут. Статистика свідчить, що через перевищення швидкості в Україні у 2021 році загинули і постраждали понад 7,5 тисяч осіб. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.