Політика

У Полтаві членів дільничних комісій закликають не йти на вибори, надсилаючи СМС з погрозами

Читати російською
Членам ДВК загрожують поліцією

У Полтаві на мобільні телефони членів дільничних виборчих комісій надходили повідомлення з вимогою не йти на вибори. Номер відправника поки невідомий.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Громадянську мережу "ОПОРА".

У повідомленнях йдеться: "Не йдіть на дільницю! Тих, хто отримв продуктові набори чекає поліція!!!". Відправник повідомлення - Poltava.

Спостерігачі зафіксували, що подібні повідомлення отримали, зокрема, члени ДВК ІУ № 531145 (Соборності, 67), 531151 (Медична, 1), 531 238 (Мазепи, 8). Всі абоненти отримали СМС о 7: 31.

За повідомленням спостерігача ОПОРИ, СМС аналогічного змісту водночас отримав і один з виборців, який голосував на ВД № 531200.

Відзначимо, відповідно до частини 1 статті 15 Виборчого кодексу України участь у виборах є добровільною. Ніхто не може бути примушений до участі або неучасті у голосуванні на виборах, а також у висуванні кандидатів, у передвиборній агітації, в інших виборчих заходах або у здійсненні інших виборчих процедур, передбачених цим кодексом.

Нагадаємо, 22 листопада в Україні проходить другий тур виборів мера у 11 містах.Результати голосування 22 листопада мають бути оприлюднені до 27 листопада включно.

Також Інформатор писав, що у Дніпрі випадкові люди отримували повідомлення з погрозами, що їх зафіксували як учасників підкупу виборців.