У Багдаді масові протести з пораненими: що відбувається в Іраку та як це може вплинути на Україну

Читать на русском

Питання нафти вкрай важливе для США

Читать на русском
У Багдаді масові протести з пораненими: що відбувається в Іраку та як це може вплинути на Україну

Питання нафти вкрай важливе для США

У Багдаді 30 липня понад 100 людей отримали поранення під час протестів проти висування кандидатури нового прем'єр-міністра.

Чи відбудеться ескалація конфлікту та як це може вплинути на російсько-українську війну, розбирався Інформатор

Що відбувається

Після виборів 2021 року Ірак понад 290 днів не міг сформувати повноцінний уряд. І от днями, за повідомленнями деяких іракських медіа, прихильники шиїтського лідера Муктади ас-Садра протестують проти призначення прем'єром його суперника. Як коротко описав Інформатору події в Багдаді головний редактор журналу «Україна по-арабські» Мохаммад Фараджаллах, прямо зараз представники Ірану намагаються дестабілізувати ситуацію, оскільки їм не подобається той політичний курс, яким рухається Ірак. 

«На виборах в Іраці Іран довго тримав гору. Але Єгипет, Йорданія та Саудівська аравія працювали делікатно, коли показали, що корупція може вплинути на Ірак, тобто країні треба обрати інший шлях. І 2021 року вибори пройшли, коли до влади прийшов нинішній прем’єр-міністр - антиіранський чиновник. І. звичайно, Іран хоче його прибрати», - пояснює Мохаммад Фараджаллах. 

Які країни залучені

Іракське питання, за словами Мохаммада Фараджаллаха, досить складне, вплинути на яке намагаються понад 5 країн. Експерт нагадує, що наприкінці минулого року Єгипет, Йорданія та Ірак підписали економічний союз, який не сподобався Ірану. Тобто, з одного боку, з Іраком хочуть мати економічні відносини Єгипет, Йорданія та Саудівська аравія, з іншого, Іран. 

Окрім цього, після домовленостей США з Саудівською аравією щодо збільшення видобутку нафти, Ірак опосередковано потрапив у сферу інтересів Сполучених Штатів, оскільки Ірак має другі за величиною запаси нафти у світі. 

До чого тут Україна

Отже, питання нафти вкрай важливе для США, Саудівської аравії та навіть України, оскільки саме нафтопродукти - найцінніший російський ресур для експорту. Пакети санкцій, звичайно, передбачають відмову від цієї сировини, але для безболісного перерозподілу ресурсів треба знайти альтернативні джерела поставок. 

«Зараз Саудівська аравія вирішила підвищити видобуток нафти на нашу користь на прохання американців, але для цього їй знадобляться нові союзники. А у кого нафти багато? у Ірака. А Іран не хоче допускати, щоб Ірак почав допомагати світовій економіці, а це означає і Україні», - пояснює причинно-наслідковий зв’язок Мохаммад Фараджаллах. 

З іншого боку, на думку фахівця, в ірано-іракському питанні простежується слід росії, яка усіма способами намагається відволікти світ від питання російсько-української війни. А директор Інституту ближньосхідних досліджень Ігор Семиволос має протилежну думку з цього приводу 

«Локальний контекст, точно не інспірована росіянами, тобто це місцевий локальний контекст, пов’язаний з незадоволенням найбільшої шиїтської партії з результатами виборів. Відбувається формування влади після виборів, це локальний контекст, який не має відношення до України», - пояснює свою точку зору Ігор Семиволос.

Водночас саме російська пропаганда останніми днями намагається залякати світ глобальним військовим конфліктом, поширюючи різного роду інформацію про ситуацію на Тайвані, в Іраку та Косово.

Раніше Інформатор писав, що на кордоні Сербії і Косово пролунали постріли, починають блокувати дороги

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.