Творець WWW продав вихідний код глобальної мережі за 5,4 мільйона доларів у вигляді NFT

Читать на русском

Продаж відбувся в рамках аукціону Sotheby's.

Читать на русском
Творець WWW продав вихідний код глобальної мережі за 5,4 мільйона доларів у вигляді NFT

Продаж відбувся в рамках аукціону Sotheby's.

Творець глобальної мережі (World Wide Web), британський вчений Тім Бернерс-Лі продав на аукціоні Sotheby's оригінальний вихідний код, який використовувався для розробки глобальної мережі. Код продали у вигляді невзаємозамінного активу (NFT).

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на BBC .

Продаж відбувся на аукціоні Sotheby's, а ось покупець вихідного коду залишається невідомим. Аукціон розпочався 23 червня з початкової ставки у 1 000 доларів. Найвища ставка становила 3,5 мільйона доларів протягом більшої частини останнього дня аукціону, але за 15 хвилин до закриття торгів надійшла велика кількість пропозицій. Прибуток від продажу піде на цілі, обрані Тімом і його дружиною, заявили в Sotheby's. Sotheby's описав лот як «єдину підписану копію коду для першого існуючого веб-браузера», порівнявши його продаж з продажем рукописних документів історичної особистості.

В рамках одного NFT продали чотири різних предмети:

  • файли вихідного коду з позначкою часу
  • анімоване відео написаного коду
  • лист Бернерса-Лі
  • цифровий плакат із зображенням коду, який він створив.

 Сума перевищила один з найзнаменитіших NFT-лотів - твіт засновника Twitter Джека Дорсі, який продали за 2,9 мільйонів доларів. Однак рекордною є сума у 69 мільйонів доларів, яку заплатили за цифрове мистецтво Beeple на аукціоні Christie's. Нагадаємо, NFT - це сертифікати власності на цифрові активи, які часто не мають фізичного представлення.

 

Тім Бернерс-Лі створив всесвітню павутину у 1989 році, з'єднавши різні фрагменти інформації в ранньому інтернеті за допомогою гіперпосилань. Він побудував перший веб-браузер і сервер, і при цьому не захотів запатентувати свій винахід. У 1993 році Cern, дослідницька організація, в якій в той час працював Тім, відмовилася від усіх своїх прав на технологію та надала все у відкритий доступ.

«Я не продаю інтернет - вам не доведеться сплачувати гроші, щоб переходити за посиланнями. Я навіть не продаю вихідний код. Я продаю картинку, яку я зробив за допомогою програми Python, яку я написав сам. Це зображення показує те, як виглядав би вихідний код, якби він був прикріплений до стіни та підписаний мною», - сказав Тім Бернерс-Лі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 



 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.