«Розпові вчительке»: пропагандисти рф запустили фейк про доноси на батьків. Реакція українців і фотожаби

Читать на русском

Українці масово поширюють меми про новий фейк

Читать на русском
«Розпові вчительке»: пропагандисти рф запустили фейк про доноси на батьків. Реакція українців і фотожаби

Українці масово поширюють меми про новий фейк

Російське пропагандистське видання «ДонПрес» поширило фото нібито з класу однієї з українських шкіл. Черговий фейк був про те, що в українських школах просять дітей доносити на батьків, які не розмовляють вдома державною мовою. Але окупанти не врахували одного – вони не знають української. І через це допустили грубу помилку («Розпові вчительке»), яку обсміяли українці, і само собою, в інтернеті з'явилося безліч фотожаб про ситуацію.

Скріншот з новини «ДонПрес»
Скріншот з новини «ДонПрес»

На фото видно плакат із закликом до школярів доносити вчителям, якщо:

  • у батьків школяра є родичі у рф;
  • батьки розмовляють російською;
  • батьки дивляться російське телебачення;
  • батьки погано ставляться до президента Володимира Зеленського.

Побачивши геніальну фразу «Розпові вчительке» українці та деякі українські компанії запустили флешмоб у соцмережах. Вони пропонують свої варіанти «доносів» і висміюють тупість росіян. Інформатор зібрав частину народної творчості з соцмереж.

Варіант про релігію
Варіант про релігію
Автор невідомий
Автор невідомий
Жартує книгарня Наш формат
Жартує книгарня Наш формат
Компанія ДТЕК також пожартувала
Компанія ДТЕК також пожартувала
«Дія» підтримала флешмоб
«Дія» підтримала флешмоб
Куди ж без «ПриватБанку»
Куди ж без «ПриватБанку»
Такий варіант від ЖК BARVY
Такий варіант від ЖК BARVY

У відповідь на російську пропаганду поширили фото із дітьми Нацгвардійці. Вони попросили дещо передати вчительці: «Розпові вчительке» що перемога буде за нами!».

До флешмобу долучилася і радниця з питань комунікацій керівника Офісу Президента України Дарія Зарівна. Її варіант:

«Розпові вчительке»: пропагандисти рф запустили фейк про доноси на батьків. Реакція українців і фотожаби 9

А от співробітниця благодійного фонду «Помагаєм» Ольга Левченко каже, що це ж треба було стільки ото вимальовувати, видруковувати, осінні листочки вирізати, кнопки купувати, щоб спалитися на чергуванні приголосних і наказовому способі дієслова. Незнання нашої мови дає про себе знати.

«Таааак, по-російськи неможливо сказати «победю», а в українській немає наказового способу дієслова «розповісти». Ми для цього позичили трохи російськувате «розкажи». Абсолютно безсоромно запозичили. А росіянам про те не сказали... Для русских френдов: «Розпові вчительке» на украинском - это все равно что было бы написано «рассказай учительницы» на русском», - коментує Левченко.

Фейки росії про Україну

З початку повномасштабного наступу пропагандисти рф постійно поширюють фейки, щоб дискредитувати Україну. Зокрема, поширюють багато неправдивої інформації про Володимира Зеленського. З найпопулярніших фейків про нього варто виділити, звичайно, звинувачення в нацизмі, а також у наркоманії.

Також багато фейків РФ стосуються ситуації на Запорізькій АЕС, окупованих територій України, Збройних сил України та інше. Для розвіювання російських міфів в Україні працює Центр протидії дезінформації при РНБО. Читайте тільки перевірену інформацію!

Нагадаємо, ми писали про головні фейки та злочини рф на окупованих територіях.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.