Проблеми з доступом та відсутність стільців: як працюють і виглядають столичні укриття

Владлена Мачульська

На жаль все ще є укриття, до яких потрапити відразу неможливо

Після жахливої трагедії, яка трапилась під час нічного обстрілу Києва у ніч проти 1 червня, всіх почало цікавити функціонування укриттів. Через те, що воно було зачинене загинули три людини, серед них - дитина. Наш кореспондент вирішив поцікавитись, у якому стані перебувають столичні бомбосховища. Йому вдалося побувати у деяких укриттях у центрі столиці, але знімати дозволили не скрізь. В частині із них є все необхідне для довгого перебування.

Близько десяти бомбосховищ закривають і залишають контакти на аркуші паперу, щоб їм можна було зателефонувати та попросити відчинити їх. У підземних паркінгах, які виконують подвійну функцію: парковки та сховища, не має стільців. Однак там можна випити води та перечекати повітряну тривогу.

На жаль, все ще є укриття, до яких потрапити відразу неможливо. Це питання обіцяють вирішити найближчим часом. Якщо ви не можете потрапити в укриття під час тривоги можете написати претензію до департаменту КМДА.

У філармонії Києва фотографувати укриття нашому кореспонденту не дозволили. Однак воно відкрите і зайти може кожен працівник чи глядач під час концерту, коли звучить сигнал повітряної тривоги.

Трагедія через зачинене укриття у Києві

У ніч проти 1 червня окупанти вкотре атакували Київ. Наші захисники збили усі ворожі цілі. Однак уламки впали у трьох районах столиці. У Деснянському районі загинуло дві жінки та дитина. Житель Києва, який втратив дружину під час атаки рф, повідомив, що люди прибігли вночі до укриття, яке розташовано у дитячій поліклініці, але їм ніхто не відкрив. Слідство наразі триває. Президент України Володимир Зеленський 2 червня провів засідання Ставки верховного головнокомандувача. На ній розглянули ситуацію щодо укриттів. Він доручив міністру з питань стратегічних галузей промисловості Олександру Камишіну, провести повну ревізію всіх захисних споруд Києва та надати звіт протягом десять днів. Міністру внутрішніх справ України Ігорю Клименку доручено зробити те ж саме, але по Україні.

Раніше ми писали, що кияни обурені бездіяльністю Кличка у питанні роботи укриттів під час атак. Крім того, мер Києва вирішив прокоментувати проблеми з укриттям у Києві.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you