Прем'єр Вірменії Пашинян заявив, що подасть у відставку у квітні

Читать на русском

Опозиція домагатиметься його відставки

Читать на русском

Опозиція домагатиметься його відставки

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян повідомив, що в квітні подасть у відставку, але залишиться в.о. глави уряду до проведення в країні дострокових виборів до парламенту. Таку заяву він зробив у неділю, 28 березня, на зустрічі з жителями села Арагац.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на DW .

«У квітні я подам у відставку - не щоб піти, а щоб відбулися позачергові парламентські вибори. У цей період я продовжу залишатися виконуючим обов'язки прем'єра», - заявив Пашинян.

Він додав, що якщо його повноваження будуть підтверджені, він продовжить працювати «краще, ніж раніше», якщо ні - «передасть владу тому, хто буде обраний».

У той же час один з лідерів опозиції Ишхан Сагателян повідомив на мітингу у Єревані, що буде домагатися щоб Пашинян пішов: «Ми повинні перетворити де-юре відставку Пашиняна у відставку де-факто і відсторонити його від влади».

Позачергові парламентські вибори у Вірменії повинні відбутися 20 червня.

Нагадаємо, 27 вересня 2020 року, між Вірменією і Азербайджаном спалахнули масштабні бойові дії через Нагірний Карабах.Цей регіон контролювали підтримувані Вірменією сепаратисти, але світова громадськість сприймуть він визнається як територія Азербайджану.

Конфлікт закінчився підписанням угоди про припинення вогню за посередництва Росії. 9 листопада президент РФ Володимир Путін, президент Азербайджану Ільхам Алієв і прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян підписали спільну заяву про повне припинення військових дій в Нагірному Карабасі.

Перемогу здобув Азербайджан - він отримав контроль над майже половиною території, яку раніше контролювала невизнана Нагірно-Карабахська Республіка. Згідно з домовленостями, азербайджанська і вірменська сторони зупиняються на зайнятих позиціях, а в регіоні будуть розміщені російські миротворці.

Після цього у Вірменії почалися масові протести з вимогою відставки Пашиняна, але донині йому вдавалося утримувати владу.

Також Інформатор писав, що 130 тисяч мирних жителів покинули свої будинки під час боїв в Нагірному Карабасі .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.