Політичне життя в Україні дуже схоже на Ізраїль. Це постійно вируючий котел – Михайло Бродський

Читать на русском

Дипломат сподівається на розширення Договору про зону вільної торгівлі

Читать на русском
Політичне життя в Україні дуже схоже на Ізраїль. Це постійно вируючий котел – Михайло Бродський

Дипломат сподівається на розширення Договору про зону вільної торгівлі

Посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський зазначає, що наші країни дуже ментально схожі та сподіваються на швидке розширення Договору про зону вільної торгівлі між нашими країнами. Це піде всім лише на користь.

Про це дипломат розповів в інтерв'ю Інформатору 15 листопада.

 

 

 

– В Україні ви із серпня. Що вас здивувало у нашій країні за цей час?

– Те, що політичне життя в Україні дуже схоже на Ізраїль. Це котел, що постійно вирує. Немає практично жодного дня, коли б не було внутрішньополітичних чи зовнішньополітичних новин. Досі я думав, що Ізраїль у цьому сенсі є унікальною країною. Мені приємно, що щось подібне відбувається в Україні, адже це мені знайоме. Звичайно, така ситуація має і свої мінуси, але плюсів більше, бо йде нормальне політичне життя, відкрите, демократичне.

– Нещодавно Україна та Ізраїль підписали угоду про зону вільної торгівлі. Наскільки ефективно воно виконується і чи варто чекати на розширення співпраці?

– Угода про зону вільної торгівлі набула чинності з 1 січня цього року. Воно дозволило знизити мита дуже довгий список товарів. Поки що важко судити про його ефективність, тому що 2021 – був непростим роком. Через ковід було дуже багато обмежень, тому поточні цифри не відображають потенціал, який є у торгівлі між нашими країнами. Сьогодні обсяг торгівлі близько 700 мільйонів доларів на рік. Це не багато. Цей обсяг можна збільшити, і ми над цим працюватимемо. Найближчим часом ми збираємося розпочати переговори про ще одну угоду. Йдеться про Договор про зону вільної торгівлі у сфері послуг. Чинний договір поширюється лише на товари. Тим часом дуже багато послуг ізраїльські компанії отримують в Україні. Насамперед це аутсорсинг в IT-сфері: половина ізраїльського аутсорсингу сьогодні йде в Україну. У цього є кілька причин: якісні програмісти, зручне розташування (три години польоту), загальний часовий пояс. І, найголовніше, – ментальна схожість і можливість говорити однією мовою, бо багато хто, зайнятий у сфері IT в Ізраїлі, говорить російською.

– Коли українці думають про ізраїльські послуги, перше, що їм спадає на думку – це медицина та туризм. Чи будуть тісніші зв'язки у цій сфері?

– Я радий повідомити, що з 1 листопада Ізраїль відкрився для вакцинованих туристів після того, як більше року країна була фактично закрита. Гадаю, що й медичний туризм повернеться. Ми раді всім гостям із України. В нас діє угода про безвізовий в'їзд. Сподіваюся, ми повернемося бодай до тих цифр, які були до ковіда.

– Я чула, що Ізраїль збирається запрошувати лікарів з України до себе на навчання. Розкажіть про це докладніше.

– Ми обговорювали це із міністром охорони здоров'я України Віктором Ляшком. Залишилося знайти формат, за яким лікарі з України приїжджатимуть стажуватися до Ізраїлю. Сьогодні окремі медики приїжджають, але це не є масовим явищем. Ми маємо подібну угоду з іншими країнами, а з Україною поки що немає. Якщо його вдасться укласти, лікарі з України зможуть стажуватися в Ізраїлі та повертатися на батьківщину з новими знаннями та новим досвідом.

– Розкажіть, будь ласка, про економічну складову вашої роботи.

– Нещодавно у Дніпрі пройшов перший бізнес-форум «Ізраїль-Україна». Ми плануємо цю традицію продовжувати. У цей ознайомчий візит зі мною не приїхали бізнесмени. Наступного мого візиту зі мною будуть представники ізраїльських компаній, які тут зустрічатимуться зі своїми колегами, з місцевими компаніями, з міською владою Дніпра. Сьогодні ізраїльський бізнес є у Дніпрі в різних сферах. Можу назвати три основні напрямки, які варто розвивати: сільське господарство, особливо водопостачання (технології краплинного зрошення, якими славиться Ізраїль); безпека (дорожнього руху, інфраструктури) та медицина. Тут крім медичного туризму, який і так існує, ізраїльтяни мають інтерес щодо відкриття клінік в Україні.

– Ви розповіли, що Ізраїль може продати Україні, а що Україна може продати Ізраїлю?

– Традиційно Ізраїль більше купує в Україні, аніж їй продає. Майже все зерно, яке імпортує Ізраїль, він закуповує в Україні. З набранням чинності Договором про зону вільної торгівлі торгівля продуктами харчування стала ще вигіднішою. Думаю, що найближчими роками обсяг експорту з України до Ізраїлю лише збільшуватиметься. Дніпро виготовляє метали, які також є традиційним об'єктом інтересу. Крім того, є інвестиції з Ізраїлю в будівництво, сільське господарство, медицину теж дуже цікаві.

Як раніше повідомляв Інформатор, під час візиту до Дніпра посла Ізраїлю вразив єврейський центр «Менора». «Весь цикл єврейського життя знаходиться тут. У цьому будинку можна жити в готелі, можна зустрічатися, можна лікуватися, можна молитися, можна вчитися, можна займатися всіма речами, які так чи інакше пов'язані з єврейським життям. Тут знаходиться офіс рабина, тут знаходиться консульська служба Ізраїлю. Це дійсно вражає! Нічого подібного я поки що не бачив. Я вітаю єврейську громаду Дніпра з тим, що вони мають такий чудовий центр», — сказав Михайло Бродський.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не проґавити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ольга Палій

 

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.