Поліції не дозволили використовувати електрошокери при затриманнях: Рада провалила голосування

Читать на русском

ВР не стала розширювати повноваження поліції по використанню електрошокера

Читать на русском
Поліції не дозволили використовувати електрошокери при затриманнях: Рада провалила голосування

ВР не стала розширювати повноваження поліції по використанню електрошокера

У четвер, 29 квітня, Верховна Рада розглядала законопроєкт № 4375, що дозволяє застосовувати електрошокери при затриманні правопорушників, які чинять фізичний або збройний опір, а також для затримання злочинців, які намагаються втекти. Депутати провалили голосування.

Ініціатором законопроєкту був Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, — повідомляє Інформатор.

Прилад, який планує використовувати поліція — TASER X2. Його можна застосовувати як дистанційно (пострілом), так і контактно. Як писав заступник голови Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький у себе в Facebok, прилад схвалений МОЗ, а медичні дослідження показали, що сучасні електрокардіостимулятори дають розряд на порядок сильніше, ніж електрошокер.

У законопроєкті йшлося про розширення підстав для використання електрошокерів. Пропонувалося дозволити застосовувати TASER X2 при:

  • відбитті нападу на поліціянта або об’єкт, що знаходиться під охороною;

  • відбитті нападу тварин, що загрожує життю або здоров’ю громадян чи поліціянта;

  • затриманні людини, яка вчинила адміністративне або кримінальне правопорушення, і яка надає при цьому фізичний опір поліціянту;

  • затриманні людини, яка вчинила тяжкий або особливо тяжкий злочин і намагається втекти;

  • затриманні людини, яка вчинила збройний опір і намагається втекти з-під варти;

  • затриманні озброєної людини, яка загрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю чи здоров’ю людей, у тому числі й поліціянту.

Голосування депутати ВР провалили. Більш того, більшість виступила проти того, щоби відправити законопроєкт на підготовку до другого читання. З основних аргументів, які наводили депутати під час своїх виступів, було: можливе перевищення повноважень, відсутність довіри до поліції і статистичні дані щодо кількості людей із серцево-судинними захворюваннями в Україні. Деякі не соромилися демонструвати явну неприязнь до структури і пропонували «внести до адміністративного кодексу можливість нанесення тілесних ушкоджень і «копнів» в якості профілактичної бесіди.

Нагадаємо, начальник Департаменту патрульної поліції України Євген Жуков випробував на собі дію TASER X2 — подробиці тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.