Під Києвом діти знайшли уламок збитої ракети і вирішили принести його до школи

Читать на русском

Діти не постраждали

Читать на русском
Під Києвом діти знайшли уламок збитої ракети і вирішили принести його до школи
Батькам треба подбати про те, щоб діти знали і дотримувались простих заходів безпеки!

Діти не постраждали

У вівторок, 15 листопада, в самий розпал масованого обстрілу Київщини поліція отримала повідомлення про збиту ракету в Бучанському районі. Керівниця однієї зі шкіл заявила, що її учні знайшли уламок боєприпасу і несуть його до школи. Поки невідомо, як вчителі та батьки дивилися за дітьми, що під час повітряної тривоги вони були на вулиці без нагляду та ще й чіпали вибухонебезпечний предмет. Про інцидент повідомив начальник Головного управління Нацполіції в Київській області, генерал Андрій Нєбитов.

«Тут в лісі за школою збили ракету, діти частину мотора, частину ракети... З лісу вони сюди несли», – таке повідомлення отримала поліція.

«Те, що діти під час ракетної загрози знаходились на вулиці, те, що дорослі відкрито ігнорували повітряну тривогу – вища міра безвідповідальності. Той же факт, що малеча так легковажно поводилась із вибухонебезпечними предметами, які несуть реальну загрозу життю і здоров’ю – просто шокує», – заявив Нєбитов.

Він наголосив, що і батьки, і вихователі, і адміністрація навчальних закладів несуть відповідальність за життя і здоров’я дітей. Втім, вчитись бути слухняними та дотримуватися правил поведінки треба у родині, тим більше зараз, коли загроза ворожих атак може чатувати кожної миті, практично всюди.

«Вкотре закликаю дорослих подбати про те, щоб діти знали і дотримувались простих заходів безпеки. Під час повітряної тривоги проходили в укриття, розуміли, що в разі виявлення небезпечних предметів чіпати їх не можна, треба повідомити дорослим або подзвонити до поліції», – написав генерал.

Правила поводження з вибухонебезпечними та підозрілими предметами

  • Будьте пильними. Якщо бачите підозрілий або незнайомий предмет, потрібно бути обережними. Міни та інші вибухонебезпечні предмети зазвичай приховані. Вони можуть бути у покинутих будинках, на вулицях, на дитячих майданчиках, у полях, лісах, узбіччях, доріг.
  • Не чіпайте. У жодному разі не торкайтесь вибухонебезпечних або підозрілих предметів. Не намагайтесь пересунути, підняти або знешкодити їх самостійно. Також не чіпайте покинуту техніку. Не піднімайте речі, якщо вони не ваші, а саме: загублений телефон, іграшку, сумку, та інші, тому що вони можуть бути заміновані.
  • Не підходьте. У випадку знаходження вибухонебезпечного або підозрілого предмету, відійдіть на максимально безпечну відстань. Тримайте безпечну відстань, але не менше, ніж 100 метрів.
  • Позначте місце. Потрібно позначити місцезнаходження вибухонебезпечного предмету, щоб його бачили інші за допомогою червоної сигнальної стрічки, червоного трикутника направленого донизу, напису "небезпечно міни" або підручних матеріалів — каміння, гілок, ганчірок.
  • Попередьте інших. Попередьте про небезпечну знахідку усіх інших. Відведіть їх на безпечну відстань, але не менше ніж 100 метрів, або якнайдалі. Діти мають знати, що потрібно негайно попередити дорослих про всі небезпечні знахідки.
  • Повідомте ДСНС. У разі виявлення небезпеки, користуйся мобільним застосунком "MineFree", щоб швидко повідомити органи Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), або зателефонуйте на екстрені номери: 101 - ДСНС, 102 - поліція.

Нагадаємо, в Харкові двоє дітей підірвалися на боєприпасі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.