П'ятирічний хлопчик із Харкова став донором та врятував життя своєму батьку

Читать на русском

Пересадка стовбурових клітин пройшла успішно

Читать на русском
П'ятирічний хлопчик із Харкова став донором та врятував життя своєму батьку

Пересадка стовбурових клітин пройшла успішно

Поки українці боронять свою землю, а незламний Харків здригається від щоденних вибухів, боротьба триває ще й на медичному фронті. Важкі хвороби нікуди не зникли, і медикам доводиться справлятися з подвійним навантаженням. Родина з Харкова — Олексій, Олена та 5-річний Макар — свою боротьбу почали у листопаді минулого року. Чоловіку поставили діагноз апластична анемія. Йому потрібна була трансплантація кісткового мозку.

Історію пацієнта розповіли в "Охматдиті", де чоловіку пересадили кістковий мозок. Хлопчик став донором стовбурових клітин для тата, передає Інформатор. 

Коли чоловік приїхав до дитячої лікарні, що в умовах війни приймає і дорослих пацієнтів, йому поставили діагноз "мієлодиспластичний синдром". За словами лікарів, у світі не було жодного сумісного донора, чиї стовбурові клітини можна було б трансплантувати пацієнту. 

"І маленький син запитав: "а я можу врятувати тата? Олексія почали готувати до ТКМ (трансплантація кісткового мозку)" – розповідають медики.

5-річний Макар підходив як донор на 60%. Цього виявилося достатньо, щоб пересадка кісткового мозку батькові пройшла успішно. Зараз родина знаходиться у лікарні, адже Олексію ще необхідно обстежуватися та перебувати під наглядом лікарів. Мама хлопчика, Олена, зробила для чоловіка та сина креативні футболки, аби підтримати їх.

"В Олексія написано "Мій син та "Охматдит" врятували моє життя", а у Макара – "Я врятував життя тата". Здається, вони неабияк пишаються одне одним. У них загалом багато спільного – зокрема, й любов до футболу", – розповідають медики.

Тому в лікарні для Олексія та його маленького рятівника вирішили зробити сюрприз – до батька із сином приїхав футболіст Андрій Пятов. 

"Для нас ця історія – не лише про любов та взаємопідтримку в родині. Вона й про важливе об'єднання заради спільної мети", – наголошують у  медзакладі.

Джерело: "Охматдит"
Джерело: "Охматдит"

 

Джерело: "Охматдит"
Джерело: "Охматдит"

Від старту лікування дорослих в "Охматдиті" провели вже шість трансплантацій кісткового мозку. На вересень 2022 року заплановано 10 операцій. Всі трансплантації відбуваються за державні кошти. В "Охматдиті" також нагадали, що до них можуть звернутися:

  • пацієнти, яким показана трансплантація кісткового мозку аутологічна, алогенна (зокрема, від неродинного донора);
  • пацієнти з діагнозами: гостра лімфобластна лейкемія/лімфома, гостра мієлоїдна лейкемія, мієлодиспластичний синдром (МДС), тяжка набута апластична анемія та інші.

Зазначимо, що на період воєнного стану українці можуть отримати безкоштовні медичні консультації. Для цього потрібно звернутися за номером 0-800-60-20-19. До роботи на "гарячій лінії" залучено 48 медичних працівників різних спеціальностей, зокрема: психологи, терапевти, кардіологи, пульмонологи, гінекологи, хірурги та педіатри. Спеціаліст може обговорити питання з пацієнтом та надати рекомендації щодо лікування.

Нагадаємо, у Львові хірурги провели унікальну «free flap» операцію, завдяки якій пацієнту зберегли ногу від ампутації. Крім того, італійський хірург врятував 15-річного хлопця, який потрапив під ракетний удар у Краматорську.

Також Інформатор писав про військового, який переніс дев'ять операцій

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.