Нове опитування КМІС: за рік довіра до Зеленського та Ради суттєво знизилася

Олексій Подать

Зараз президенту довіряють більше половини громадян - 62%, а головкому ЗСУ - майже 90%

Соціологи фіксують значне зниження довіри до всіх владних інституцій України з боку громадян. Виключенням стали тільки Збройні сили, які зберігають абсолютно довіру. Водночас, якщо президенту Володимиру Зеленському рік тому довіряли майже 85% громадян, то станом на грудень цього року цей показник знизився до 62%.

Крім цього, зараз 88% українців довіряють головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному. Однак суттєво впала підтримка Нацполіції, Верховної Ради, Кабміну та судів. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 29 листопада до 9 грудня.

Соціологи відзначили, що критика органів влади порівняно з груднем 2022 року зростає. Так, частка тих, хто довіряє Раді, знизилася з 35% до 15%. Недовіра до парламенту зросла з 34% до 61%. Довіра Кабміну знизилася з 52% до 26%. Недовіра зросла - з 19% до 44%.

Суттєве зниження рівня довіри спостерігається і щодо президента Зеленського. Наразі йому довіряють 62%, а не довіряють 18%. Рік тому ці показники складали 84% та 5% відповідно.

"З одного боку, бачимо суттєве зниження, але, з іншого боку, він лишається однозначно позитивним із значним переважанням тих, хто довіряє Президенту, порівняно з тими, хто йому не довіряє", - йдеться у пресрелізі КМІС.

Абсолютну довіру в суспільстві зберігають Збройні сили - як і рік тому показник складає 96%. Водночас 88% українців довіряють Валерію Залужному. Не довіряють йому лише 4% опитаних.

Суттєво знизилася довіра до поліції – з 58% у грудні 2022 року до 41% зараз. Недовіра зросла з 14% до 29%. Краще з цим показником у Служби безпеки. Їй довіряють 58% респондентів (порівняно з 63% у грудні-2022). Незгодні з ними 16% (рік тому - 9%).

В КМІС також розповіли, що більшість українців - 59% - довіряють одночасно і президенту Зеленському і головкому Залужному. Частка українців з протилежними поглядами невелика. Так, лише 14% довіряють Залужному і при цьому не довіряють Зеленському. Також лише 1% довіряють президенту, але не довіряють головкому ЗСУ.

Довіру українців до судів та прокурорів соціологи назвали критично низькою. Лише 12% українців довіряють судам і лише 9% довіряють прокурорам. Не довіряють - відповідно, 61% і 64%. У грудні 2022 року судам довіряли 25%, прокурорам - 21%. Водночас КМІС звертає увагу на те, що рік тому було вдвічі менше тих, хто не довіряв їм цим інституціям.

Волонтери зберігли високий рівень довіри - 84%. У грудні минулого року показник був ідентичним. Водночас значно втратили довіру українські ЗМІ. Наразі їм довіряють 29% (57% рік тому), а не довіряють 40% (у грудні 2022 року - 14%). Також стабільно втрачає довіру громадськості Церква. За рік показник знизився з 44% до 38%.

Соціологи аналізують довіру українців до Зеленського та Залужного

Соцгрупа "Рейтинг" у листопаді повідомило про результати нового дослідження. Згідно з ними, рейтинг довіри українців очолив головком ЗСУ Валерій Залужний. Також громадяни вірять президенту Володимиру Зеленському та голові розвідці Кирилові Буданову. А от Юлії Тимошенко, Петру Порошенку Олексію Арестовичу в Україні не довіряють.

Також у "Рейтингу" розповідали, що у тому, що парламент - корумпований орган, упевнені загалом 82% опитаних українців станом на кінець листопада. 65% при цьому відповіли, що корупція в Раді є дуже поширеною, а 27% - "скоріше поширеною". Приблизно такі ж самі цифри (59% і 27% відповідно) отримали військкомати. Не сумніваються українці й у корумпованості місцевої влади та Кабміну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you