На екранах російського Ермітажу показали звірства окупантів у Бучі: хакерів вже шукають

Читать на русском

Адміністрація музею швидко вимкнула екрани, що саме показували - невідомо

Читать на русском
На екранах російського Ермітажу показали звірства окупантів у Бучі: хакерів вже шукають
Музей Ермітаж та фото з Бучі після деокупації

Адміністрація музею швидко вимкнула екрани, що саме показували - невідомо

У російському Ермітажі, що знаходиться в Санкт-Петербурзі, транслювали інформацію про звірства російських загарбників у Бучі. Хакерів вже розшукують служби безпеки. Про це повідомляє російське ЗМІ "Фонтанка".

Як пише видання, подія сталася ще 29 січня. На табло в музеї з'явилася інформація про злочини росіян під час окупації Бучі. Що саме показували на екранах - невідомо.

"До правоохоронних органів представники адміністрації музею звернулися близько дев'ятої вечора 29 січня. Вони повідомили, що близько четвертої години дня невідомі вивели на екрани електронних табло інформацію про події в українській Бучі, яку Міністерство оборони рф назвало фейком", - пише російське ЗМІ.

До поліції адміністрація музею звернулися близько дев'ятої вечора. Вони повідомили, що швидко вимкнули екрани, коли виявили, що їх зламали. За попередніми даними, хакери працювали дистанційно.

Невідомих хакерів вже шукають. Слідчий комітет росії поки не вирішив, як класифікувати "злочин".

ЕРМІТАЖ

Державний Ермітаж у Санкт-Петербурзі — один із найбільших у світі художніх і культурно-історичних музеїв. Виник в 1764 як приватне зібрання Катерини II. Містить колекції пам'ятників культур Стародавнього та Далекого Сходу, Давнього Єгипту, Античності та Середньовіччя, мистецтва Західної і Східної Європи, археологічних та мистецьких пам'яток Азії, слов'янської культури VIII — XIX століть.

ТРАГЕДІЯ В БУЧІ

Бучанська різанина, або геноцид у Бучі — масове вбивство українського цивільного населення в місті Буча Київської області, що супроводжувалося викраденнями, тортурами, зґвалтуваннями, у тому числі дітей, та мародерством. Злочини скоїли збройні сили та інші формування рф під час російського вторгнення у березні 2022 року попри неодноразові заяви, що росія атакує лише військові цілі.

Тоді в окупації загинули понад 420 жителів міста, українська влада назвала це геноцидом українців і звернулась до Міжнародного кримінального суду з проханням розслідувати ці події. Російська влада заперечувала будь-які правопорушення, називаючи докази вбивств провокацією чи постановкою. Ці заяви спростували міжнародні ЗМІ, зокрема, BellingcatDeutsche WelleThe EconomistBBC та The New York Times.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.