Мінреінтеграції запустило юридичний чат-бот для допомоги українцям у Польщі

Читать на русском

"Юридичний порадник 2.0" створено задля полегшення доступу до інформації, а ще він дає можливість отримати фахові консультації

Читать на русском
Юридичний порадник 2.0
Два мільйона біженців можуть скористатися послугою

"Юридичний порадник 2.0" створено задля полегшення доступу до інформації, а ще він дає можливість отримати фахові консультації

Міністерство реінтеграції запустило в дію чат-бот «Юридичний порадник 2.0» для українців, які перебувають у Польщі. В уряді заявляють, що він стане зручним інструментом безоплатного доступу до інформації з нагальних питань, що стосуються винайму житла, працевлаштування, освіти тощо. Чат-бот допоможе сконтактувати з польськими установами, інституціями та організаціями, зокрема і в екстренних життєвих ситуацій.

Про це повідомляють на сайті відомства. За інформацією Мінреінтеграції, «Юридичний порадник 2.0» допоможе:

  • оформити документи та розшукати житло;
  • оформити соціальні виплати, здобути доступ до освіти та медичних послуг;
  • працевлаштуватися та підготуватися до ведення бізнесу;
  • знайти інформацію щодо перетину кордону між Польщею та Україною, правил перетину кордону тощо.

За допомогою цього інструмента можна сконтактувати з фахівцями з імміграційних питань представництва українського благодійного фонду «Право на захист» у Польщі (Right to Protection Poland) і отримати кваліфіковані відповіді на складні питання. Чат-бот доступний у Telegram за цим посиланням.

Українці в Польщі

Польща стала однією з перших країн ЄС, яка зголосилася прийняти українських біженців. За даними видання Economista, у цій країни проживає приблизно 2 мільйони українців. До цієї цифри належать як біженці, так і люди, які прибули ще до війни. Загалом кількість українців не набагато переважає ту, яка була до 2022 року, оскільки частина мігрантів згодом переїхала до інших країн чи повернулася додому. Польща має стати першою країною, яка почне моніторити доходи українців, щоб уникнути незаконного отримання коштів.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Україну спіткали серйозні виклики з боку Росії, яка використовує шантаж та загрози, щоб змусити її зробити компроміси. Принципова позиція України стоїть на заваді російському наративу про перемовини без умов. Ми обговоримо цю напружену ситуацію з відомим політичним блогером Ігорем Добжанським, щоб дізнатися його погляд на цю проблему.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.