У Харкові відбувся перший в Україні «МетроПрайд»

Ліна Кіндратюк

До акції приєдналися близько 30 людей

25 вересня у Харкові відбувся Марш рівності за права ЛГБТ-спільноти. Цьогоріч із міркувань безпеки прайд провели у метро, через що він отримав назву «МетроПрайд». Учасники ходи проїхалися трьома лініями Харківського метрополітену, відвідали 10 станцій та здійснили 2 переходи.

Організатори повідомляють, що марш стартував на станції «Київська» та завершився на «Майдані Конституції». Під час правозахисної ходи зафіксували один напад на учасника. Загалом до акції приєдналися близько 30 людей.

«Загалом марш ХарківПрайд пройшов безпечно. Проте стало відомо про напад на одного учасника маршу у центрі міста. Він був у вишиванці і фотографував великий прапор України, тож напад міг ґрунтуватися як на гомофобії, так і на українофобії. Стан здоров’я учасника задовільний», — розповідають організатори.

«ЛГБТ+ спільнота із союзниками та союзницями, вбрані у вишиванки, проїхалися харківським метро. Чим заявили, що ми — ЛГБТ+ українки та українці. Ми беремо активну участь у боротьбі за Україну. Ми — повноцінна частина українського суспільства», — кажуть організатори.

Протягом тижня перед прайдом, в Харкові відбулося кілька акцій, присвячених рівності. 21 вересня став Днем пам’яті ЛГБТ+ людей, вбитих під час війни.

Що відомо про «ХарківПрайд»

Перший Марш рівності на підтримку прав ЛГБТ відбувся в Харкові у 2019 році, він зібрав близько двох тисяч людей. Після цього через карантин організаторам довелося шукати альтернативний формат, і у 2020-му в Харкові провели перший в Україні Автопрайд. У 2021-му до «ХарківПрайду» приєдналися три тисячі учасників. Учасники прайду, зокрема, борються за право ЛГБТ в Україні на укладання шлюбу.

«ХарківПрайд – не свято і ніколи ним не був. Марш є правозахисною ходою і важливим інструментом для того, щоб показати – ми [ЛГБТ-спільнота] хочемо мати рівні права, і досягнемо цього. Історично Харків бореться з російськими наративами та пропагандою, і гомофобія – частина ідеології рф. Тож відкидаємо стереотипи та нерівність та йдемо до перемоги. Перемоги над рашизмом, дискримінацією та утисками», – пишуть організатори, коментуючи, чи на часі зараз проведення прайду.

ЛГБТ

ЛГБТ — це спільнота людей нетрадиційної сексуальної орієнтації. Абревіатура ЛГБТ дослівно розшифровується - Лесбіянки (Lesbian), Геї (Gay), Бісексуали (Bisexual), Трансгендери (Transgender). Цей термін використовується з 90-х років XX століття. Зараз представники ЛГБТ-спільноти в Україні не мають права офіційно укладати шлюби. Окрім морального аспекту, є ще і юридичний — це позбавляє їх прав оформлювати опіку над дітьми партнера або партнерки, мати доступ в реанімацію, отримати спадок та навіть поховати тіло свого коханого чи коханої. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

No ad for you