Латвія зустрілася з Австрією, Німеччина розібралася з Італією: результати матчів чемпіонату світу з хокею

Сергій Турчак

Турнір проходить у фінських містах Тампере та Гельсінкі.

Збірна Фінляндії на класі обіграла британців Німеччина не залишила шансів Італії, закинувши дев'ять шайб.

Про перебіг подій у матчах чемпіонату світу повідомляє Інформатор із посиланням на IIHF.

У п'ятницю, 20 травня, у Фінляндії, на чемпіонаті світу з хокею в елітному дивізіоні відбулися чотири матчі. У групі А ігровий день відкрили збірні Німеччини та Італії. Вже у першому періоді збірна Німеччини зробила солідну заявку на перемогу, закинувши у ворота італійської збірної чотири шайби. У другому періоді італійці розмочили рахунок, але двічі пропустили. У третій двадцятихвилинці команди порадували вболівальників великою кількістю закинутих шайб, по три рази запалюючи червоне світло за воротами один одного. У підсумку збірна Німеччини здобула впевнену перемогу та практично гарантувала собі вихід у раунд плей-офф.

Збірна Казахстану напередодні тріпала нерви лідеру групи Канаді і в поєдинку зі збірною Словаччини сподівалася все-таки взяти перші очки. Словаччина відкрила рахунок у матчі на 13-й хвилині, перед цим завдавши по воротах збірної Казахстану 10 кидків. Гравці казахської збірної за цей час лише двічі потривожили голкіпера збірної Словаччини. Тим не менш, за повної переваги суперника, Казахстан зрівняв рахунок - на 16-й хвилині Панюков реалізував більшість. Словаки не зробили жодних висновків із цієї ситуації, знову порушили правила і на 18-й хвилині пропустили другу шайбу. Казахстан довго чинив опір, але опинившись у меншості, пропустив на 30-й хвилині. А за три хвилини Лішка вивів збірну Словаччини вперед. На 35 хвилині. Славковські, реалізувавши буліт, збільшив перевагу словаків до двох шайб. Однак Казахстан і не думав здаватися - на 44-й хвилині Панюков скоротив різницю в рахунку до мінімуму. Казахстан зняв воротаря, проте врятувати матч не зміг.

У матчі групи В збірна Великої Британії протистояла господарям чемпіонату збірної Фінляндії. Фіни не зустріли запеклого опору. У кожному з періодів збірна Фінляндії відправила у ворота суперників по дві шайби, здобула впевнену перемогу та закріпилася на вершині турнірної таблиці.

У поєдинку збірних Латвії та Австрії очікувалася безкомпромісна боротьба, адже переможець протистояння зберігав певні шанси на продовження боротьби за вихід до плей-офф. Тільки за перший період команди на двох заробили 10 хвилин штрафу і завдали 24 кидки по воротах. При цьому жоден із кидків мети не досяг. У другому періоді справа пішла веселіше. Суперники по черзі захоплювали лідерство, а на перерву пішли з рахунком 3:2 на користь збірної Латвії. На 47-й хвилині Зундел відновив паритет і закрутив інтригу до краю. Основний час завершився внічию як додаткові п'ять хвилин. А в серії булітів найсильнішою виявилася збірна Латвії.

Група А:

• Німеччина - Італія 9:4 (4:0, 2:1, 3:3);
  • Казахстан - Словаччина 3:4 (2:1, 0:3, 1:0);

Група В:

• Великобританія - Фінляндія 0:6 (0:2, 0:2, 0:2);
  • Латвія - Австрія 4:3 (0:0, 3:2, 0:1, 0:0, 2:1).

Наступні матчі чемпіонату світу відбудуться 21 травня. Інформатор стежитиме за перебігом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про хід контрольного матчу збірної України з хорватською «Рієкою», про перемогу «Айнтрахту» у фіналі Ліги Європи та результати поєдинків чемпіонату світу з хокею, зіграних 19 травня.