Крадіжка, суд, вирок і знов суд: як чоловік повертав вклад в Ощадбанку, який він зробив у 2013 році

Читать на русском

Гроші привласнили співробітниці банку

Читать на русском
Крадіжка, суд, вирок і знов суд: як чоловік повертав вклад в Ощадбанку, який він зробив у 2013 році

Гроші привласнили співробітниці банку

Спочатку мати, а потім її син зберігали гроші в «Ощадбанку». Коли чоловік прийшов забирати депозит в серпні 2014 року, то банк гроші не повернув. В «Ощаді» заявили, що його договір не був зареєстрований, а тому кошти чоловіку повертати не будуть. Виявилося, що їх привласнили завідувач відділення та касир.

В липні 2013 року на депозит у львівському відділенні «Ощадбанку» поклали 61 тис. 500 грн. До 2013 року цей договір банківського вкладу був оформлений на жінку, а у 2013 році вона переоформила його на сина.

Термін угоди спливав у серпні 2014 року. Коли строк повернення вкладу підійшов, то банк гроші не повернув. В «Ощаді» заявили, що договір не був зареєстрований, а тому кошти чоловіку повертати не будуть.

Коли стали розбиратися, то виявилося, що працівники банку, а саме завідувач відділення та касир забрали гроші собі. Був суд із 36 потерпілими. В березні 2017 року начальницю засудили до п’яти років тюрми з позбавленням права працювати у кредитно-фінансових установах на три роки та з конфіскацією всього її майна. Касиру дали два роки іспитового строку. В жовтні 2017 року вирок щодо завідувачки переглянули та замінили покарання на два роки іспитового строку.

Поки тривав суд над співробітницями, «Ощад» спробував визнати угоду з чоловіком нікчемною. Його представники у суді заявляли, що при укладенні договору кошти як вклад у банк не вносились. А раз банк не отримав гроші, то і віддавати вклад, та ще й з відсотками не повинен. Проте у суді було доведено, що є заява на прихід готівки на суму 61 тис. 500 грн. Тобто, договір є чинним і його потрібно виконувати.

Що було у суді

Чоловік просив суд стягнути з «Ощадбанку» суму вкладу за договором, проценти на вклад, проценти на вклад за період прострочення повернення коштів, 3% річних, інфляційні нарахування та пеню. Спочатку, за його підрахунками, загальна сума складала 2 млн 345 тис. 726,26 грн. Потім вона зросла до 3 млн 725 тис. 072,34 грн.

В січні 2020 року суддя Галицького райсуду Львова вирішив, що вкладник має отримати лише 231 тис. 544,77 грн. Крім того, банк мав сплатити судовий збір - 3 тис. 473,17 грн. Але чоловік не погодився з таким рішенням і подав скаргу.

В ній він доводив, що суд проігнорував його доводи про сплату пені по закону «Про захист прав споживачів». Це мало бути 3% від суми депозиту за кожен день з моменту звернення клієнта до дня фактичної видачі грошей. Всього, банк не повертав вклад з  серпня 2014 року по жовтень 2019 року. Тому чоловік просив суд, щоб з банку стягнули на його користь ще 3,5 млн грн пені.  

Проте, банк теж подав свою скаргу, в якій просив суд зменшити суму, яку він мав виплатити клієнту. І суд пішов на зустріч «Ощадбанку». В грудні 2020 року судді Львівського апеляційного суду постановили зменшили виплати клієнту з 231 тис. 544,77 грн до 170 тис. 978, 40 грн.

Це рішення не влаштувало чоловіка. Тому він у січні 2021 року звернувся до Верховного Суду. Вкладник наполягав, що банк має виплатити йому 3,5 млн грн пені. Лише в останній день серпня 2022 року суд поставив крапку у цій суперечці. Він не постановив виплатити мільйони вкладнику, а пояснив причини, чому в цьому має бути відмовлено.

Інформатор писав, що чоловік зробив вклад в Ощадбанку на 5 доларів, а гроші повертав через суд.

Олена Скобцева

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.