Коли буде останній дзвоник у школах України

Владлена Мачульська

Останній дзвоник можна влаштувати онлайн, особливо якщо в школі немає укриття або вона знаходиться в потенційно небезпечному регіоні

У Міністерстві освіти та науки України визначилися з датою останнього дзвоника у школах. Однак кожен заклад освіти може обрати іншу. Також з'явилися рекомендації щодо проведення цього заходу в умовах війни.

Про це розповів заступник міністра освіти України Андрій Вітренко, пише "РБК-Україна". Останній дзвоник у школах України рекомендується провести 16 червня. Однак, кожен навчальний заклад може обрати іншу дату.

Формат свята можуть встановлювати не лише у школах, а й військові адміністрації – залежно від ситуації у регіоні. Якщо під час заходу оголосять повітряну тривогу, то всім учасникам необхідно негайно спуститися в укриття. Це стосується також проведення випускних.

"На розсуд військових адміністрацій кожного регіону залежно від військово-політичної ситуації та ситуації з безпеки всередині країни науково-педагогічна рада, засновники та військові адміністрації ухвалюють остаточне рішення про закінчення цього 2022-2023 навчального року", - пояснив Вітренко.

Документи щодо освіти випускникам департамент освіти рекомендує вручати 21-23 червня. Крім того, свято останнього дзвоника можуть влаштувати онлайн. Це стосується тих шкіл, де відсутні укриття або вони розташовані у потенційно небезпечному регіоні. Випускних не буде на територіях, де навчання дітей проходило в онлайн-режимі. Як наголошує заступник міністра, це важливо для безпеки дітей, батьків та вчителів. 

Скорочення предметів у школах

В Україні хочуть зменшити кількість предметів у школах. Однак є низка ключових дисциплін, які не скорочуватимуть. Їх викладатимуть концентрованіше. Про це заявляв міністр освіти та науки України Оксен Лісовий.

"Ми говоримо про оптимізацію програми, про їх концентрацію корисними знаннями, про ті дисципліни, якими, можливо, можна пожертвувати. І сьогодні це питання експертів і експертного розгляду. Скажімо, можна концентрованіше подати основи здоров‘я або якісь інші дисципліни. Всі ключові дисципліни, і природничі, і гуманітарні повинні бути збережені, концентровані, але подані таким чином, щоб врахувати можливості дитини засвоїти їх", – казав Лісовий.

Список предметів, які обов'язково залишаться у шкільній програмі: історія України, українська мова, хімія, фізика, математика та біологія. Також міністр розповів, що 16 тисяч дітей виявили бажання складати НМТ-2023 за кордоном.

Раніше ми писали, коли у школах Києва та області розпочнуться літні канікули та скільки відпочиватимуть учні. Також читайте, як учням з тимчасово окупованих територій та тим, що за кордоном, отримати атестати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you