Більш вдосконалений та просунутий: Meta показала власний штучний інтелект LLaMA

Любов Кінаш

Головною особливістю LLaMA є те, що це мова високого рівня, яка спрощує процес побудови та навчання моделей ІІ порівняно з традиційними мовами, такими як Python.

Після того, як в Україні став доступний штучний інтелект ChatGPT, компанія Meta представила у п'ятницю, 24 лютого, нову мовну модель Large Language Model Meta AI (LLaMA) на базі штучного інтелекту. Цей інструмент стане у пригоді дослідникам та урядовим організаціям, також ним зможуть користуватися і звичайні громадяни.

LLaMA призначена для створення чат-ботів, але відрізняється від ChatGPT, оскільки є дослідницьким інструментом, а не платформою для спілкування.

Новий штучний інтелект LLaMA допомагає експертам виявляти проблеми мовних моделей ІІ та буде доступний у кількох версіях.

Виконавчий директор Марк Цукерберг повідомив, що великі мовні моделі показали нові можливості для створення тексту, узагальнення письмового матеріалу та вирішення складніших завдань.

За його словами, LLaMA є більш вдосконаленою та просунутою системою, ніж OPT-175B, яка вийшла у травні минулого року і використовувалася в новій версії чат-бота Meta BlenderBot.

Компанія Цукерберга стверджує, що модель LLaMA-13B працює краще за популярну модель OpenAI GPT-3 у більшості тестів, а найбільша модель LLaMA-65B конкурує з кращими моделями, такими як Chinchilla70B від DeepMind і PaLM 540B від Google.

Компанія випустила ще одну мовну модель Galactica в кінці минулого року, але демонстраційна версія була закрита після того, як дослідники виявили, що вона ділилася упередженою або неточною інформацією.

Зазначається, що користувачі отримають базовий код для налаштування моделі та її використання у дослідження.

Штучний інтелект LLaMA володіє 20 мовами є більш економною та вдосконаленою версією за чат ChatGPT.

Штучний інтелект - що це таке

Штучний інтелект (ШІ) - це область комп'ютерних наук, яка займається розробкою алгоритмів, які дають можливість комп'ютерам навчатися і приймати рішення зі значною кількістю даних. Він може допомогти вирішувати низку проблем, від розпізнавання образів до виявлення шахрайства.

Штучний інтелект використовується в різних галузях, включаючи фінанси, медицину, автомобільну промисловість, робототехніку та багато іншого. Наприклад, банки використовують штучний інтелект для виявлення шахрайства, медичні заклади - для діагностики захворювань та призначення лікування, а автомобільні компанії - для розробки безпечніших та більш ефективних автомобілів.

Одним з ключових аспектів штучного інтелекту є машинне навчання. Машинне навчання - це процес, за яким комп'ютер навчається виконувати завдання, що раніше були пов'язані з розумом людини. Наприклад, можна навчити комп'ютер розпізнавати обличчя на фотографіях або відповідати на запитання, користуючись натуральною мовою.

Однією з найважливіших складових ШІ є нейронні мережі. Нейронні мережі - це комп'ютерні системи, які моделюють роботу людського мозку та дозволяють розпізнавати зразки та здійснювати передбачення. Нейронні мережі використовуються для багатьох задач машинного навчання, включаючи розпізнавання мови, зображень та голосу.

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що чат-бот і штучним інтелектом ChatGPT знає про Дніпро.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

No ad for you