Цифрова війна: скільки ворожих онлайн-ресурсів паралізували наші гакери за два тижні

Максим Голуб

Війна продовжується як на фронті, так і у кіберпросторі

Війна у кіберпросторі не зупиняється ні на день. З 29 серпня до 11 вересня IT-армія України успішно паралізувала 2 400 російських онлайн-ресурсів. Серед них є як банки, так і пропагандистські псевдоЗМІ. Ці удари сильно дестабілізують ситуацію в країні-агресорці.

Про результати атак наших гакерів розповіли в Мінцифрі. Наші кіберфахівці невпинно відбивають ворожі кібератаки та наносять власні. Тільки за останні два тижні вдалося провести вдалі злами 2 400 російських онлайн-ресурсів. Усі вони були тимчасово паралізовані, чим уповільнити роботу інфраструктур рф. 

З 29 вересня до 11 вересня IT-армія України зупинила роботу наступних об’єктів росії: 

  • Найбільші банки країни-агресора. Серед іншого, варто зазначити паралізацію «Газпромбанку», «Московського», «КредитБанку» та «Совкомбанку». Росіяни деякий час не могли користуватися онлайн-банкінгом та проводити фінансові операції зі смартфону. З головного, армія рашистів не могла отримувати зарплату, а їхні рідні – компенсації. Хоча, їм і так нічого не платять.
  • Онлайн-сервіси автосалонів. Найбільший онлайн-майданчик з продажу авто та запчастин – Дром. Жителі рф через це не могли купувати авто та запчастини для рашистів. 
  • Системи електронного документообігу у підприємств з молочної продукції. Потові та роздрібні продавці «молочки» мають вручну обробляти документи. В рф і без того мало цифрових функцій, а так їх стало ще менше. Паперова тяганина ускладнює життя підприємцям росії, а отже зменшує надходження до кривавої казни. 
  • Пропагандистські псевдоЗМІ. Нашим спеціалістам вдалося вивести з ладу великі рашистські меді. Серед них, Rambler, Газета.Ru, МК. У Мінцифрі зазначили, що деякі пропагандисти почали думати про перемир’я, але вже запізно. 

«Також айтівці попіклувалися, щоб на центральних телеканалах Криму школярі та студенти отримали привітання з 1 вересня від Президента України. Продовжуємо нагадувати російським тимчасовим жителям, що їм там не місце, бо Крим – Україна», – додали в Мінцифрі. 

IT-армія України

Це спільнота IT-спеціалістів, що з’явилася наприкінці лютого 2022-го року. Її діяльність направлена на боротьбу з ворогом у кіберпросторі та на інформаційному полі. Уже на 28 лютого кількість підписників перевищила 225 тисяч. Фахівці займаються відбиттям ворожих кібератак, а також нанесенням власних по російським онлайн-ресурсам. Головними цілями наших кібербійців є держустанови, банківські системи, відомства, військові об’єкти та псевдоЗМІ ворога. 

Усіх IT-спеціалістів також уже запрошували приєднатися до діяльності нашої IT-армії. Разом з іншими можна долучитися до захисту нашої держави від агресора. Кіберборотьба не менш важлива, оскільки чимало важливих сервісів та установ працюють на користь нашим військовим, тому їхній захист має високий пріоритет. 

Раніше ми повідомляли про те, що варто придбати для дому на випадок відсутності електрики

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you