Чи заборонять жінкам виїжджати з України 1 жовтня. Офіційна відповідь Міноборони

Читать на русском

Строки впровадження змін відтермінували до наступного року

Читать на русском
Чи заборонять жінкам виїжджати з України 1 жовтня. Офіційна відповідь Міноборони

Строки впровадження змін відтермінували до наступного року

Міністерство оборони прокоментувало ситуацію з побоюваннями щодо взяття жінок на військовий облік. Цей процес викликав чимало теорій через неточність проєкту закону. Серед іншого, людей хвилювало питання, чи планують жінкам заборонити полишати країну через військовий облік.

У Міністерстві оборони оприлюднили офіційну відповідь щодо цього питання. Жодних заборон для жінок на виїзд за кордон вводитися не буде. Не варто думати, що після 1-го жовтня нікого з країни не випустять – це не так. 

«Наразі в парламенті на рівні профільного комітету Верховної Ради доопрацьовується проект Закону «Про внесення змін до статті 1 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”», – зазначили в Міноборони. 

Міністерство раніше вже направило до Комітету свої пропозиції щодо внесення змін. Серед них і те, що взяття на військовий облік жінок матиме виключно добровільний характер. Це означає, що нікого не примушують брати в цьому участь – лише за бажанням. 

Крім цього, через тривалість законотворчого процесу, вирішено відкласти строки взяття жінок відповідних професій чи спеціальностей на військовий облік. Відкласти вирішили на рік – до 1 жовтня 2023-го року. Відповідний наказ 6 вересня вже підписав міністр оборони Олексій Резніков. 

Заступниця міністра Ганна Маляр також додала, що норма про обов’язкову постановку жінок зазначених професій на військовий облік регулюється саме законом. Водночас наказ, що викликав суперечки, ніяк не змінює ці самі закони. 

«Так, цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить Комітету, а потім і парламенту в цілому, доопрацювати і внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання. Ми ж, в межах своїх повноважень, можемо лише відтермінувати строки. Тож, ще на рік - до 01 жовтня 2023, їх відтерміновано, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним. Робота в комітеті Верховної Ради активно продовжується. Тому, ніякої паніки і зради. Ніяких обмежень для жінок не існує», – наголосила Ганна Маляр. 

За її словами, коли до законів приймуть відповідні зміни щодо виключно добровільного взяття жінок на військовий облік, тоді Міноборони припинить відтерміновувати строки. Поки що можна почекати. Як зазначали в Генштабі, на сьогодні держава не має гострої потреби в збільшенні кількості жінок на військовому обліку. 

Військовий облік для жінок

Питання щодо військового обліку для жінок хвилює українців уже понад рік. Найбільше обурень викликало декілька факторів. Вважалося, що становлення на облік жінок конкретних спеціальностей може стати обов’язковим. Водночас, була інформація, що всі жінки на обліку не зможуть виїздити за кордон до завершення воєнного стану. Звичайно, у подібній ситуації не поставання на облік могло вважатися ухилом від обов’язку. 

Це сильно обмежували чималу частину жінок країни. Також заявлена обов’язковість не залишала вибору. Проте, тепер Міноборони заявило, що взяття на облік планують зробити саме добровільним. Також його, у будь-якому випадку, відтермінували на рік, що дозволить вирішити чимало важливих питань до початку процесу. 

Раніше ми публікували коментарі від представниці Міноборони та інших експертів з приводу можливої заборони жінкам виїжджати за кордон. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Заголовне фото — Радіо Свобода

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.