30 січня — День спеціаліста військово-соціального управління ЗСУ: цей день в історії

Читать на русском

Свято на честь ЗСУ підписав міністром оборони України Михайло Єжель у 2011 році

Читать на русском
30 січня — День спеціаліста військово-соціального управління ЗСУ: цей день в історії
Фото із відкритих джерел

Свято на честь ЗСУ підписав міністром оборони України Михайло Єжель у 2011 році

30 січня 2023 року – понеділок –  в цей день 1801 російський імператор Павло I видав маніфест про анексію росією Грузинського царства. В Україні ж від дня наказу теперішнього російського керманича ось вже 341 день  триває повномасштабна війна. Про важливіші події, що сталися в цей день в історії – читайте в нашому матеріалі.

30 січня в Азербайджані відзначають День працівників митної служби. В Іспанії – Шкільний день ненасильства й миру. А в Індії День страдників за незалежність Індії. В Україні – День спеціаліста військово-соціального управління ЗСУ.

Чим займаються спеціалісти військово-соціального управління ЗСУ

Діяльність спеціалістів військово-соціального управління ЗСУ спрямована на підвищення боєздатності наших військових. Вони реалізують завдання з організації гуманітарного та соціального забезпечення діяльності Збройних Сил України, відповідають за організацію виховної роботи, займаються морально-психологічним станом наших захисників, дивляться за правопорушеннями в армійському середовищі, а також здійснюють моніторинг ментального здоров'я особового складу військ і стану військової дисципліни.

30 січня — День спеціаліста військово-соціального управління ЗСУ.
30 січня — День спеціаліста військово-соціального управління ЗСУ.

Страта короля Англії

30 січня 1649 — королю Англії Карлу І відрубали голову. Причина – незгоди з парламентом. Король прийняв Петицію про Права, але потім розпустив парламент і правив без нього. Період з 1629—1640 назвали «одинадцять років тиранії».  Революціонери усунули Карла I від влади. Його визнали винним як тирана, зрадника й ворога вітчизни, а в 1649 році – стратили.

Король Карл I
Король Карл I

Інші історичні події, що стались в цей день

1790 — у Великій Британії відбулися випробування першого спеціально сконструйованого рятувального судна, яке прослужило потім 40 років і допомогло врятувати життя сотень людей у штормовому морі.

1801 — опубліковано маніфест російського імператора Павла I про анексію Росією Грузинського царства (Картлі-Кахеті).

1835 — Річард Лоуренс скоїв замах на президента США Ендрю Джексона. Перший президент США, обраний як кандидат від Демократичної партії ; вважається одним із її засновників. Ендрю Джексон зображений на сучасній американській купюрі в 20 доларів.

Ендрю Джексон
Ендрю Джексон

1918 — Українська Центральна Рада ухвалила створити добровольчу українську армію.

1931 — у Лос-Анджелесі відбулась прем'єра німого кінофільму Чарлі Чапліна «Вогні великого міста». Фільм є німим, хоча і знятий після закінчення епохи німого кіно; при цьому супроводжується музикою і звуковими ефектами. Картина посідає перше місце у списку серед 10 найкращих романтичних комедій за версією AFI. У 1991 р. стрічка була включена в Національний реєстр фільмів США.

Чарлі Чапліна «Вогні великого міста»
Чарлі Чапліна «Вогні великого міста»


1972 — у північноірландському Деррі британські солдати розстріляли демонстрацію ірландських католиків, вбивши 14 людей; ці події названі «Кривавою неділею».

1992 –  перша канадська жінка-астронавт українського походження Роберта Лінн Бондар закінчила восьмиденну місію на човнику НАСА «Діскавері».

Роберта Лінн Бондар
Роберта Лінн Бондар

2004 — створено першу статтю Вікіпедії українською мовою. Стаття вийшла про Атом.

2007 — вийшла в продаж операційна система Windows Vista.

2015 — пожежа у Фундаментальній бібліотеці ІНІОН.  Пожежа тривала більше доби. Внаслідок неї постраждала російська культурна та наукова спадщина — повністю вигорів верхній поверх інституту, де знаходились зали бібліотеки та деякі фонди росії.

Горить московський інститут
Горить московський інститут

141 рік з Дня Народження 32-го президента США Франкліна Рузвельта

Франклін Рузвельт народився 30 січня 1882 в США в родині заможного землевласника й підприємця. Тож й не дивно, що чоловік  рано включився в активну політичну діяльність в лавах Демократичної партії. Після закінчення  Гарвардського та Колумбійського університету Рузвельт одружився, влаштувався в юридичну фірму, а в 1910 році увійшов в сенат штату Нью-Йорк.

Франклін Рузвель — 32-й президент США
Франклін Рузвель — 32-й президент США

Президентом Франкліна обрали в 1932 році, коли ще продовжувалась «Велика депресія», яка шаленіла до 1933 року. Пісня його передвиборчої кампанії «Знову наступають щасливі дні» стала однією з найпопулярніших в історії Сполучених Штатів. У результаті Рузвельт отримав 57,4 % голосів виборців, чим здобув яскраву перемогу на виборах, яка ознаменувала початок ери домінування Демократичної партії в політиці США.

В цей день народився творець перших радянських танків Т-12 і Т-24 та засновник комп’ютерної мишки:

Алексенко Іван Никанорович,
Алексенко Іван Никанорович,

1904 — Алексенко Іван Никанорович, український радянський інженер-конструктор танкобудівник, засновник і перший керівник спеціального конструкторського бюро машинобудування (СКБМ) Харківського паровозобудівного заводу, творець перших радянських середніх танків Т-12 і Т-24.

1905 — Оксана Мешко, біологиня, учасниця опозиційного руху в Україні в повоєнний період, фактичний голова Української Гельсінської групи в кінці 1970-х.

1920 — Делберт Манн, американський режисер кіно і телебачення. Отримав премію «Оскар» за дебютний фільм «Марті». Режисер фільмів «Любов під в'язами», «Джейн Ейр», «На західному фронті без змін».

1925 — Дуглас Енгельбарт, один з перших дослідників людино-машинного інтерфейсу і винахідник комп'ютерного маніпулятора — миші.

1930 — Всеволод Нестайко, український дитячий письменник. Найбільше відомий за романом «Тореадори з Васюківки».

1956 — Федір Шпиг, український економіст, фінансист, громадський і політичний діяч; президент Асоціації аматорського футболу України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.