Всім обмежено придатним українцям дали менше року на проходження ВЛК

Читать на русском

Зокрема, вони мають пройти ВЛК протягом 9 місяців з моменту вступу закону у дію

Читать на русском
Статус обмежено придатний
Що чекає на українців зі статусом “обмежено придатний”. Колаж: Інформатор

Зокрема, вони мають пройти ВЛК протягом 9 місяців з моменту вступу закону у дію

В Україні вже офіційно скасовано статус “обмежено придатний”. Міністерство оборони України опублікувало роз’яснення про те, що чекає на військових та військовозобовʼязаних, які його мають. Зокрема, вони мають повторно пройти військово-лікарську комісію протягом 9 місяців після набрання чинності законом.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони. Закон набирає чинності через місяць після опублікування, а саме – 4 травня 2024 року.

Зазначається, що скасування статусу “обмежено придатний” не означає автоматичного переходу до іншого статусу (придатний/непридатний). Громадяни, який визнали “обмежено придатними” раніше, мають пройти ВЛК до 4 лютого 2025 року.

Коли закон вступить у дію, уряд має прийняти відповідні нормативно-правові акти, які визначають оновлений перелік захворювань для визначення придатності/непридатності до військової служби. Це у Кабміні мають зробити протягом трьох місяців.

Після повторного огляду військові, яких визнають непридатними, будуть звільнені з військової служби, а “придатні” – продовжать службу. У свою чергу, військовозобов’язані, визнані непридатними, виключатимуться з військового обліку, а визнані придатними – можуть проходити службу.

Закон про повторний медичний огляд

Ще 21 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10313. Окрім збільшення пільг, законодавчого закріплення грошових виплат сім’ям загиблих та інших важливих питань, було внесено зміни щодо вилучення графи “обмежено придатний” та зобов’язання про повторний огляд у ВЛК. Президент Володимир Зеленський підписав документ 2 квітня

Відомо, що мобілізація придатних, як раніше мали статус “обмежено придатних”, буде враховувати ряд критеріїв, що можуть включати їхню фізичну здатність, професійні навички, стан здоров'я та інші фактори. Згідно з наказом Міноборони, обмежено придатні чоловіки можуть бути призначені до таких військових структур:

  • Частини (підрозділи) забезпечення тилових частин.
  • ТЦК.
  • Установи, організації.
  • Навчальні заклади.

Нагадаємо, що Зеленський також підписав закон №10062 про електронний кабінет військовозобов'язаного. Це дасть змогу прискорити збір, опрацювання та використання військових даних, а також переведе всі послуги та процеси для військовослужбовців у зручний цифровий формат. За цим законом ДПС, Мін'юст та МВС передаватимуть особисті дані про військовозобов’язаних до е-Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.