В Нацраді повідомили про переговори з Європою щодо регулювання Telegram

Читать на русском

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення вважає, що офіційні особи та державні організації не повинні бути в Telegram

Читать на русском
Telegram
Герасим'юк каже, що державі треба переходити на інші месенджери

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення вважає, що офіційні особи та державні організації не повинні бути в Telegram

Голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим'юк закликала припинити офіційну комунікацію держави у Telegram. За її словами, варто переходити на інші месенджери. Вона додала, що Україна та Європа працюють над внесенням Telegram до переліку цифрових платформ, що підлягають регулюванню.

Про це Герасим'юк розповіла в ефірі телемарафону. Вона визнала, що Telegram є дуже зручною формою комунікації, однак офіційні особи та державні організації не повинні бути в ньому.

"Треба цю заборону негайно запроваджувати, на мій погляд. Я думаю, поступово, треба все ж таки переводити офіційну комунікацію до інших месенджерів", - підкреслила Герасим'юк.

Також очільниця Нацради з питань телебачення та радіомовлення висловилася щодо роботи українських розвідувальних органів в Telegram. Каже, що це лише їхня справа.

"Я знаю, що це лише один з механізмів отримання інформації органами",- зазначила Герасим'юк.

Вона додала, що Україна працює з європейськими партнерами над внесенням Telegram в перелік цифрових платформ, які підлягають регуляції. У такому разі, месенджер можуть штрафувати за порушення законодавства.

"В разі порушень законодавства (вони, - ред.) можуть бути оштрафовані. Як це відбувається з іншими компаніями, які в цьому переліку", - пояснила Герасим'юк.

Регулювання Telegram в Україні

Останнім часом в Україні від політиків все частіше лунають заклики заборонити Telegram чи, що ймовірніше, зробити його більш підконтрольним. Для цього, зокрема, в Києві вимагають від адміністрації платформи відкрити офіс в Україні, а також інформувати про місцеположення серверів компанії.

В кінці березня в Україні почали готувати законопроєкт "про регулювання дезінформації та пропаганди в медіа та соцмережах". Зокрема, він має контролювати роботу Telegram, TikTok та YouTube. Зазначається, що на підставі майбутнього закону влада зможе вимагати від соціальних мереж та платформ блокувати той чи інший канал.

А ввечері 28 квітня навколо Telegram розгорівся новий скандал - месенджер без попереджень заблокував низку офіційних українських військових чат-ботів від ГУР, СБУ та Мінцифри. На це голова комітету зі свободи слова Ради Ярослав Юрчишин назвав інцидент відповіддю Павла Дурова та ФСБ на спроби України вплинути на Телеграм через Apple. За його словами, це не сподобалося ФСБ і вони змусили Дурова заблокувати те, що пов'язано з Україною - насамперед з військовими діями.

Сам Павло Дуров пояснив, що в роботі цих чат-ботів нібито відбулось помилкове спрацювання. Оскільки боти є важливими, їх вирішили вимкнути, щоб не ризикувати. А коли з проблемою розібрались, роботу чат-ботів відновили.

Нагадаємо, голова ГУР Кирило Буданов назвав Telegram проблемою України. Він заявив, що власники каналів мають нести відповідальність за поширену ними інформацію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.