У двох регіонах відключалося обладнання підстанцій - яка ситуація в енергосистемі України 1 травня

Читать на русском

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 11 159 МВт-год

Читать на русском
Міненерго
Ситуація в енергосистемі України станом на 1 травня

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 11 159 МВт-год

У Полтавській та Херсонській областях на підстанціях вимикалося обладнання. На Харківщині та Кривому Розі діють обмеження енергопостачання. Потреби споживачів в електроенергії покривають власна генерація та комерційний імпорт. Про це 1 травня повідомили у Міненерго. 

Через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі вчора застосовувалися графіки відключень світла у Харківській області та для промисловості – у Кривому Розі. Обмеження в цих регіонах діють і сьогодні. В інших регіонах минулої доби споживачі не обмежувалися.

"Минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією та комерційним імпортом. Аварійна допомога не залучалася", - заявили у Міненерго. 

З технологічних причин у Полтавській області на одній з високовольтних підстанцій короткостроково вимикалося обладнання – знеструмлювалися побутові споживачі. Споживачів заживлено, причина відключення з’ясовується. На Херсонщині на одній з підстанцій обленерго відключалося обладнання. Внаслідок цього знеструмлювалися об’єкти сонячної генерації, побутових споживачів було заживлено. Причина порушення з’ясовується.

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 15,40 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 11 159 МВт-год.

Допомога Великої Британії у відновленні української енергетики 

Нещодавно міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з надзвичайним і повноважним послом Великої Британії в Україні Мартіном Гаррісом. За його словами, ворожі атаки протягом березня-квітня 2024 року завдали значно більшої шкоди енергетиці, ніж у 2022 - 2023 роках. Ситуація складна, втрати становлять понад 7 ГВт потужності. Він зауважив, що для відновлення об’єктів, які були пошкоджені ворогом, залучається обладнання від міжнародних партнерів.

Галущенко ознайомив пана посла з потребами українського енергосектору, наголосивши на важливості отримання вже виробленого устаткування у найстисліші строки. Сторони обговорили можливість залучення британських компаній для надання відповідного устаткування українському енергосектору. Гарріс запевнив, що Велика Британія надалі підтримуватиме Україну у боротьбі з російським агресором і, зокрема, продовжувати допомогу енергосектору.  Британія надала українському енергосектору значну підтримку. Внесок до Фонду підтримки енергетики України - 27,5 мільйона євро, також 81 вантаж енергетичного обладнання загальною вагою 1 250 тонн, серед якого понад 850 резервних електростанцій, комплектовання до генераторів, газове обладнання та понад 4 400 габіонів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.