США тиснули на Київ щодо закону про мобілізацію: у NYT розкрили деталі

Читать на русском

Помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії Джеймс О’Браєн заявив, що мобілізаційні зусилля України були настільки ж критичними для стабілізації фронту та перелому перебігу війни, як і артилерія

Читать на русском
Палата представників США
США тиснули на Україну щодо ухвалення нового закону про мобілізацію

Помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії Джеймс О’Браєн заявив, що мобілізаційні зусилля України були настільки ж критичними для стабілізації фронту та перелому перебігу війни, як і артилерія

Вашингтон вимагав від уряду України вирішення проблем з мобілізацією. Помічник держсекретаря США, у справах Європи та Євразії Джеймс О’Браєн пояснював, що мобілізаційні зусилля країни були настільки ж критичними для стабілізації фронту та перелому перебігу війни, як і артилерія. Представник Білого дому сказав, що Україна має переконатися, що у неї є люди, необхідні для боротьби.

Як йдеться у матеріалі The New York Times, оскільки американські чиновники тиснули на законодавців у Вашингтоні, щоб вони надали Україні більше військової допомоги, вони також тиснули на уряд у Києві, щоб той вирішив проблеми з мобілізацією. Видання зазначає, що відсутність чіткої позиції щодо того, як реалізовуватиметься ця політика, додала гарячих дебатів в Україні щодо того, як діяти з чоловіками за кордоном і чи обмежувати їх у консульських послугах, якщо вони не доєднаються до боротьби. При цьому багато солдатів на фронті, включаючи десятки тисяч, які воюють без відпочинку більше двох років, вважали це правило справедливим і чесним кроком.

"Це рішення давно назріло", - написала у Facebook Аліна Михайлова, військовий медик і вдова загиблого в бою командира, описавши це як відновлення якогось "маленького відсотка" справедливості для українських військовослужбовців.

"Вам це не подобається? Відмовтеся від громадянства і йдіть до біса", – написала вона в коментарях, які відображають зростаючий гнів українських солдатів і сімей військовослужбовців на чоловіків, які уникали бойових дій.

Однак Володимир В'ятрович, колишній голова Інституту національної пам'яті України, попередив, що цей крок може викликати обурення українців, які живуть за кордоном. У своєму Facebook він пояснив, що це рішення не принесе нічого, крім шкоди. Він стверджує, що воно не змусить більше людей вступати в армію, а лише "послабить національну єдність". Більшість українців, які живуть за кордоном, писав він, не покинуть роботу, навчання, дружин і дітей "задля поїздки в один кінець прямо зараз".

Особливу стурбованість викликають хлопці-підлітки, яких батьки вивезли за кордон задля їхньої безпеки, коли почалася війна, і яким відтоді виповнилося 18 років. Згідно з новим законом, їм, можливо, доведеться повернутися в Україну, щоб отримати паспорти, а потім вони можуть бути нездатні виїхати з України.

"Має бути якесь покращення, створення якоїсь можливості стати на військовий облік у консульстві", – повідомила у соцмережах українка Тетяна Сененко, яка проживає в Грузії.

У Міністерстві закордонних справ заявили, що нададуть додаткові роз’яснення щодо процедури отримання консульських послуг, щоб не залишити сотні тисяч українських чоловіків за кордоном у підвішеному стані. Заступник директора київської інвестиційної компанії Dragon Capital Сергій Фурса зазначив у Facebook, що Україні варто обережніше відчужувати людей, які можуть бути корисними не для війська, а для економіки.

"Так, ці люди потрібні Україні. І так, вони вирішили не бути в Україні під час війни. Україна потребує всіх своїх громадян. І не всі громадяни України є героями", - написав він.

Чому українським чоловікам за кордоном обмежили консульські послуги 

Чоловікам призовного віку за кордоном тимчасово обмежено доступ до більшості консульських послуг. Це рішення МЗС України викликало резонанс у суспільстві, утім заходи не стосуються громадян, які виїхали за кордон цілком законно. Голова комітету ВР з питань зовнішньої політики Олександр Мережко пояснив, що це тимчасовий захід. Він пов'язаний з набранням чинності нового закону про мобілізацію.

Нагадаємо, що з 23 квітня 2024 року консульства України тимчасово призупинили надання послуг чоловікам призовного віку. Це означає, що отримати внутрішній або закордонний паспорт чоловікам цієї категорії тепер можна лише на території України, звернувшись до органу або підрозділу Державної міграційної служби.в

Важливо зазначити, що всі заяви про надання консульських послуг, подані до 23 квітня, будуть розглянуті та опрацьовані консульськими установами в повному обсязі. Тимчасово не прийматимуться лише нові заяви від чоловіків призовного віку, оскільки розгляд таких справ може вийти за рамки часу, що залишився до набуття чинності законом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.