Намагався всіх пересварити: візит Сі Цзіньпіна до Європи сильно розчарував Макрона - Bloomberg

Читать на русском

Сі не змінив позицію щодо війни в Україні, європейським лідерам не вдалося переконати його тиснути на Путіна

Читать на русском
Сі Цзіньпін, Еммануель Макрон
Сі Цзіньпін не виправдав очікувань Еммануеля Макрона

Сі не змінив позицію щодо війни в Україні, європейським лідерам не вдалося переконати його тиснути на Путіна

Лідер Китаю Сі Цзіньпін, який щойно відвідав країни Європи, не виправдав очікувань французького президента Еммануеля Макрона. Він не змінив своєї думки та позиції стосовно війни в Україні, і на заклик європейських політиків тиснути на Росію - не відгукнувся. Натомість Сі постійно висловлював претензії щодо США та Євросоюзу, але залишився задоволеним від спілкування із симпатиком Путіна, угорським прем'єром Віктором Орбаном. 

Як пише Bloomberg у статті "Як поїздка Сі до Європи відроджує розкол континенту часів холодної війни", візит китайського лідера до Франції виявився абсолютно непродуктивним. Натомість його візити до Сербії та Угорщини були кориснішими для Китаю і цих країн. 

"Макрон сподівався, що, встановивши тісніші особисті зв'язки, він зможе переконати китайського лідера вплинути на диктатора Володимира Путіна, щоб покласти край війні Росії проти України. Однак Сі не сильно змінив позицію Китаю.. Хоча Сі говорив про необхідність уникнути нової холодної війни, його дипломатія відродила розбіжності минулої війни, нацькувавши Схід Європи на Захід", - пишуть журналісти видання.

Вони зауважують, що президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн наголосила на екзистенційному характері війни, але Сі Цзіньпін доволі грубо їй відповів, що не треба критикувати Китай через війну в Україні.

"Сі міг сподіватись вбити клин між США і Євросоюзом, але навряд чи йому це вдалося. Урсула фон дер Ляєн пізніше сказала, що ЄС готовий використовувати всі доступні інструменти, щоб дати відсіч несправедливій торговельній практиці Китаю", - зазначає Bloomberg. 

Водночас журналісти помітили, що з іншим симпатиком Володимира Путіна - угорським прем'єр-міністром Віктором Орбаном - лідер Китаю був дуже приязним. 
Під час візиту до Угорщини Сі оголосив про низку нових інвестицій у цю країну та сказав, що Угорщина є моделлю того, який вигляд можуть мати відносини Європейського Союзу з Китаєм.

Журналісти нагадують, що це далеко не перша спроба Китаю розколоти ЄС. Для прикладу, 2012 року Пекін створив механізм для зміцнення зв'язків із 16 країнами Центральної та Східної Європи, але згодом ця ініціатива занепала.

Сі в гостях у Макрона

Під час тристоронніх перемовин лідера Китаю Сі Цзіньпіна з президентом Франції Емануелем Макроном та головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн начебто домовилися владнати суперечливі питання економічного співробітництва.І Пекін навіть заявив про необхідність співпраці задля подолання геополітичних викликів, зокрема російсько-української війни. Але як поведеться Китай, коли дійде до справи, невідомо. 

Сі Цзіньпін визнав необхідність перемовин щодо низки питань, які фактично повторюють тези Української формули, й це збільшує шанси на участь китайського представника на Глобальному саміті миру у Швейцарії.  Але насторожує те, що лідер Китаю не виступив із засудженням Росії, а навпаки, поглибив зв'язки між країнами після вторгнення РФ в Україну, просуваючи свій прокремлівський "мирний план".

Нагадаємо, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан після зустрічі з Сі Цзіньпіном заявив, що його країна підтримує так званий "мирний план" Китаю для завершення війни в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.